Jak to często bywa w świecie padel, odstępy pomiędzy graczami pozostawić miejsce na spekulacje na temat nowych skojarzeń…I jeden z nich wydaje się szczególnie logiczny: ten pomiędzy Fede Chingotto jako Ale Galan.

Mentalnie obaj panowie wydają się uzupełniać. A na torze, pomiędzy nienaganną obroną, zmysłem taktycznym i celnością Fede a siłą, talentem i refleksem Ale, w 2024 roku moglibyśmy mieć prawo do najpotężniejszego stowarzyszenia.

Ale Galan, którego czasami widywano w trudnościach na boisku w związku z ognistym Juanem LeBronem, mógłby lepiej prosperować z bardziej stabilnym emocjonalnie partnerem. Co więcej, związek między Ale i Juanem często był źródłem plotek o separacji przez cały 2023 rok. Wielu obserwatorów było nawet zaskoczonych odnowieniem tej pary na początku roku.

Ostatecznie, pomimo bardzo dobry występ z tytułem w Arabii Saudyjskiej, łącze najwyraźniej zostało trwale zerwane. I przeprosiny Juana LeBrona dot wydaje się, że jego zachowanie na miejscu w Katarze nie wystarczyło, aby uniknąć separacji.

Następnie jest połączenie Momo Gonzaleza i Juana Lebrona. Chociaż ci dwaj gracze należą do najlepszych na świecie, czy ich osobowości są do siebie podobne? Momo, bardziej powściągliwy, wydaje się mieć cierpliwość, by wspierać Juana, ale ze swojej strony mieszkaniec Kadyksu mógłby się zirytować, mając zawodnika mniej zdecydowanego i utalentowanego niż jego obecnie były partner...

Jedną z przyczyn rozstania Galana i Lebrona jest z pewnością psychiczne zmęczenie Galana w obliczu czasami nieprzewidywalnego zachowania jego partnera na boisku. Wszystko zaczęło się dobrze w Arabii Saudyjskiej i czuliśmy, że obaj mężczyźni są bardzo blisko siebie, ale mecz z Garrido / Yanguasem z pewnością przelał czarę goryczy. Dodaj do tego możliwość znalezienia w Fede Chingotto prawdziwego metronomu, zarówno stabilnego emocjonalnie, jak iw jego grze, a otrzymasz na papierze idealny koktajl dla tych dwóch separacji. Chyba, że ​​pogłoski są całkowicie błędne, a w kolejnych błędach zobaczymy inne zmiany...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.