W Bazylei, pomiędzy meczami Padel 2, spotkaliśmy zespół Federacji Monegasque Padel złożony z Andrew Knoxa, Philippe'a Sassiera i Kristiny Clément, który opowiada nam o swoim rozwoju i swoich ambicjach.

Historia zaczyna się 16 lata temu od FRANCJI VS HISZPANIA

historia Padel MonakoHistoria zaczyna się 16 lata temu od Francji / Hiszpanii w czerwcu 1996.

Francuska Federacja Paddle zorganizowała wówczas w samym Monako konfrontację między Francją a Hiszpanią, która uruchomiła padel w księstwie.

« To był świetny pierwszy w regionie Dodaje współprzewodniczącego Federacji Monegasque, Philippe Sassier.

Przez prawie 15 padel pozostanie sportem, jak wszędzie indziej stosunkowo nieznanym poza Hiszpanią (w Europie). W Monako padel zaczyna zyskiwać na znaczeniu dzięki 2011.

W 2011, Padel Monaco, narodziło się stowarzyszenie Padel Monegasque. W tym czasie książę Albert, wielki przyjaciel Andrew Knoxa i namiętny Padel, instaluje pole do gry w padla w swoim domu wakacyjnym.

2 lata później, w grudniu 2013, „ założyliśmy pierwszy klub Padel w Beausoleil z terenami 2 Mówi współprzewodniczący federacji Padel Monegasque Andrew Knox.

Philippe Sassier przekształca test, tworząc Monegasque Federation of Padel w 2014. Rodzina rośnie wraz z Andrew Knoxem, który zostanie współprzewodniczącym Federacji Monegasque i Kristiną Clément DTN zespołu.

 « Naszym priorytetem jest przedstawienie tego sportu wszystkim i sprawienie, by Monegasques grał„Wyjaśnia zespół Monegasque, który przyjechał, aby wziąć udział w kwalifikacjach mistrzostw świata Padel w Bazylei.

Siedziba znajduje się w Monako, ale twierdza Federacji znajduje się w Michel Borfiga w Eze Tennis Club z kortem do padla 1. Dwa inne pola są już planowane na przyszły rok.

Następny krok ?

« Lepiej zorganizuj Federację i skonfiguruj licencje dla wszystkich zwykłych graczy ”. Andrew Knox idzie dalej, wyjaśniając, że Federacja chce " jak najszybciej ustal ranking, jak nasi francuscy przyjaciele ".

Philippe Sassier dodaje, że „ Postaramy się również opracować padel dla najmłodszych. Do dzisiaj gra się w padla głównie rekreacyjnie, z większą liczbą graczy 30 / 40 lat ".

Federacja Padel Monako i Monte-Carlo International Sports

« Są to dwie istoty, które są całkowicie różne. Jeden nie jest dochodowy, ponieważ jest federacją, a drugi jest biznesem. Jednostki 2 starają się rozwinąć padel.

MCIS zajmuje się głównie wydarzeniami sportowymi padel. Jest także organizatorem tego słynnego etapu festiwalu World Padel Tour : Monte-Carlo Padel Mistrz. Cieszymy się, że w Monako odbywa się to wyjątkowe wydarzenie. »

« Uważamy, że oczywiście wszystko byłoby do zyskania, gdyby te 2 podmioty były bliżej rozwoju tego sportu. Niestety, podjęto próby bez powodzenia ”- powiedział Andrew Knox

« Chcielibyśmy również zaproponować naszym graczom możliwość udziału w turniejach Padel we Francji i być może zbieranie punktów w imieniu Federacji Monegasque. Na tym poziomie pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, aby potwierdzić wszystkie te punkty ".

Zespół Monegasque na poziomie międzynarodowym

« Jeśli chodzi o sport, jest to dla nas pierwszy w Bazylei kwalifikacje do mistrzostw świata w Padel. Federacja jest bardzo młoda. Pochodzi z września 2014. Rezultaty znajdują się zatem na obrazie tej młodej Federacji, w której wciąż jest wiele do zrobienia, nawet jeśli wkładamy dużo pracy w tę pracę. »

Mały żal jednak dla zespołu Monegasque: zespół nie był kompletny z powodu nieobecności graczy Monegasque Davis Cup (przygotowanie do Egiptu), kilku innych bardzo dobrych graczy i braku „Yvan Lubjcic. Ten wspaniały tenisista był niestety nieobecny, pozostał na Wimbledonie ze swoim graczem Rogerem Federerem.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.