Mówiliśmy wam o tym trochę wcześniej dzisiaj, jeśli dzisiaj był mecz do obejrzenia, to był to ten pomiędzy Belgia do Włoch.

Obaj źle potraktowani przez Argentynę, nasi dwaj sąsiedzi potrafili podnieść poprzeczkę przeciwko Holandii. Zwycięstwo, porażka, oba narody nie miały wyboru tego popołudnia w Dubaju. A po ponad 2h40 meczu to Belgia wygrała ten pojedynek.

Skomplikowany początek

Pierwsze spotkanie przeciwstawiło Cattaneo / Sinicropi (ITA) Deloyer / Montoisy (BEL). Ten ostatni miał skomplikowany początek meczu, ponieważ dobrze nożni Transalpins byli w stanie narzucić swój rytm podczas pierwszego seta. Nie licząc jednak na niesłabnącą motywację Belgów, którzy po przerwie całkowicie wrócili do swojego meczu i odwrócili losy, wyzerowując liczniki do zera. Trzecia runda była bardziej wyrównana, ale i tak udało im się odnieść zwycięstwo, oferując tym samym bardzo cenny pierwszy punkt dla swojej drużyny.

Wynik końcowy: 4/6 – 6/1 – 6/4.

Geens i Peeters oferują kwalifikację do Belgii!

W drugiej bitwie przyszła kolej na pary Capitani / Perino (ITA) i Geens / Peeters (BEL), aby wejść do 20×10. Ku zaskoczeniu wszystkich, Clément i Jérôme całkowicie udusili swoich przeciwników, zdominowali debaty przeciwko parze, która nigdy nie pasowała do ich meczu! Oferują w ten sposób drugi punkt zwycięstwa swojemu narodowi, wygrywając grę w prostych setach: 6/1 – 6/2.

Dzięki temu sukcesowi Belgia zakwalifikowała się do ćwierćfinału i stworzyła pierwszą prawdziwą niespodziankę konkursu. Belgowie znajdą zwycięzcę konkursu konfrontacja między Francją a Paragwajem w następnej rundzie.

Obecnie rozgrywana jest trzecia gra (bez stawki), którą możecie śledzić na żywo tuż poniżej: