Wczoraj wieczorem rozegrano dwa finały grupowe w Asunción w grupie D chłopców i dziewcząt. Dwie Francje i Włochy, które dotrzymają wszystkich obietnic i które sprawią, że każdy naród odejdzie ze zwycięstwem.

chłopców

Po porażce zawodników do lat 18 w dość wyrównanym dwusetowym meczu, zespół do lat 14 nie miał już miejsca na błędy. Quentin Bernard i Johan Peloux, doprowadzeni do granic możliwości przez pewnych siebie Włochów, wykazali się świetną mentalnością, aby wyjść ze złej sytuacji. Przegrywając 6/4 2/0, młody Francuz wykazał się dużą dojrzałością, aby nigdy się nie poddać i ostatecznie zwyciężyć 4/6 6/3 6/2. Zespół do lat 16 wygrał decydujący mecz, w którym każda z par miała swoje momenty. Nieco szalone spotkanie, podczas którego Timéo Fonteny i Yoan Boronad byli w stanie zacieśnić grę, gdy było to konieczne, aby zapewnić swojej drużynie pierwsze miejsce dzięki zwycięstwu 6/4 7/6.

Francja-Włochy-Świat-Juniorzy-2023-chłopcy

Dzięki temu wynikowi Francuzi zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie i już w czwartek zmierzą się ze Szwecją. Nie był to łatwy mecz, gdyż Szwedzi byli blisko wyczynu z Argentyną. Zrozumiecie, dlatego Włochy zmierzą się z tymi słynnymi Argentyńczykami.

Wyniki-faza-grupowa-Świat-Juniorzy-2023-chłopcy

dziewcząt

W przypadku dziewcząt było to niestety znacznie trudniejsze. O ile Lou Lambert-Agosti i Kimy Barla zdołali zdominować swoich rywali w dwóch rundach, to pary Bekhedda/Bekhedda i Bahurel/Psonka nie były w stanie wiele zdziałać przeciwko wyraźnie silniejszym Włochom.

Wynik ten daje zatem pierwsze miejsce w grupie Włochom, którzy pokazali bardzo wysoki poziom i którzy dziś wieczorem wrócą do Brazylii. Dla Francuzów eliminacje do czterech ostatnich spotkań rozegrane zostaną przeciwko Szwecji.

Po wczorajszym dublecie Francja-Włochy, przygotujcie się na dublet Francja-Szwecja w ten czwartek! Należy pamiętać, że chłopcy zagrają dziś wieczorem, a dziewczęta dziś rano w Paragwaju.

Program kwartałów i meczów klasyfikacyjnych:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !