Hiszpańskie drużyny całkowicie zdominowały rywalizację w tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów podwójne zwycięstwo dziewcząt i chłopców podczas meczów narodowych.

Dziewczyny, bez obaw

Wśród dziewcząt miażdżące zwycięstwo Hiszpanek 3:0 z Argentyną. Najbardziej ucierpiały drużyny U14, które swój pierwszy mecz wygrały w 3 setach. Zespół U16 był znacznie szybszy i odniósł wyraźne zwycięstwo 6/1, 6/1.

Spotkanie U18 będzie miało charakter meczu „pokazowego”, obejmującego m.in.gwiazdy” Ustero/Alonso dla hiszpańskiej drużyny, do której jesteśmy przyzwyczajeni na profesjonalnych torach. A w przypadku Argentyny Claudia Jensen, subskrybentka najważniejszych wydarzeń w serwisie World Padel Tour lub Premier Padel.

Wreszcie czyste zwycięstwo pary Ustero/Alonso przeciwko Jensenowi/Ferreyrze, 6/4, 6/3.

Chłopcy równie dominujący

Spotkali się młodzi hiszpańscy gracze szwedzki zespół, który zaskoczył wszystkich osiągając ten poziom. Na nieszczęście dla Nordyków finał tych mistrzostw świata był jednostronny, taki był wysoki poziom przyszłych hiszpańskich gwiazd.

Trzy zwycięstwa w dwóch setach: bez wątpienia nasi sąsiedzi! Hiszpanii uda się utrzymać pozycję lidera tych mistrzostw świata i wyjedzie z dwoma trofeami drużynowymi.

DRUŻYNOWI MISTRZOWIE ŚWIATA HISZPANII 2023

Nie zatrzymujemy się na tym, jeśli chodzi o hiszpańską młodzież, ponieważ nawet w Open są młode, pełne nadziei dziewczyny ET chłopcy wygrali Open w U14, U16 i U18. Dopiero w U12 gdzie zwyciężyły dwie brazylijskie drużyny.

Oczywiście te mistrzostwa świata były sukcesem nie tylko Hiszpanii, ale także całej planety padel ogólnie rzecz biorąc, ponieważ Luigi Carraro, prezes FIP, – zadeklarował na zakończenie tych mistrzostw "Odnotowaliśmy bardzo wysoki poziom techniczny i organizacyjny. Mówię to z ogromną dumą: te mistrzostwa świata juniorów były wyjątkowe, niesamowite, piękne…"

Przypomnijmy, że nasze francuskie delegacje ukończyły 5e dla chłopców et 6e dla dziewczyn.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.