Brązowy medal nie był daleko dla francuskiej drużyny padel kobiety, które tracą dwa punkty do jednego przeciwko włoskiej selekcji.

Po tym, jak Alix Collombon i Charlotte Soubrie mają pozwoliło Francji odebrać w jednym miejscu wszędzie? w meczu o trzecie miejsce z Włochami to Léa Godallier i Mai Vo wyjechali na tor.

W przeciwieństwie do duetu Marchetti (82 WPT) / Orsi (60 WPT), Francuzi weszli na boisko zdeterminowani, aby dać decydujący punkt swojej selekcji.

W tym meczu o wysoką stawkę czuliśmy, że czterej gracze są dość spięci, z wieloma błędami po obu stronach. Mai i Léa zdobyli punkt seta w pierwszym secie, ale ostatecznie to Włosi objęli prowadzenie w tie-breaku. Nie przygnębieni stratą pierwszego, Francuzi wrócili do węgla, by wszędzie zebrać rękaw.

W ostatnim akcie Habowie źle rozpoczęli i przez całą rundę gonili wynik. Nie byli daleko od powrotu, ale Transalpines potrafili być solidni w ostatnich chwilach, wygrywając 7/6 5/7 6/3.

Jak chłopcy, dziewczyny zajmują czwarte miejsce na Pucharze Świata w Katarze. Niektórzy nieuchronnie żałują, ponieważ gracze Robin Haziza naprawdę nie odszedł daleko od brązowego medalu.

Dumny ze swoich piłkarzy trener zapewnia, że ​​to udana rywalizacja dla Niebieskich:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !