Jutro rozpocznie się Mistrzostwa Świata Seniorów Plus w La Nucia z Alicante w Hiszpanii, gdzie Team France będzie walczył o jak najlepsze medale zarówno dla Panów, jak i Pań.

Przypominamy, że Mistrzostwa Świata 2024 wyróżniają się organizacją dwóch równoległych turniejów:

  • Klasyczny Turniej Narodów : każda delegacja będzie składać się z pięciu par (+35, +40, +45, +50 i +55 lat) i będzie musiała zdobyć trzy punkty, aby wygrać z innym krajem.
  • Turniej par : każda drużyna będzie mogła rywalizować w tabeli swojej kategorii wiekowej w formie indywidualnej, niczym w klasycznym turnieju.

Możesz dowiedzieć się tutaj pełny skład francuskich drużyn który będzie jutro obecny w Alicante.

Panowie: Dotarcie do finałowej czwórki

Kapitan francuskiej drużyny, Panowie, Simon Boissé, nie miał wątpliwości : minimalnym celem francuskiej drużyny będzie czołowa piątka. Po trzecim miejscu w Las Vegas w 5 r. i brązowym medalu na Mistrzostwach Europy w 2022 r. The Blues zamierzają utrzymać pozycję wśród najlepszych krajów w kategorii seniorów plus.

Aby tego dokonać, będziemy musieli wznieść się na poziom faworytów Hiszpanii i Argentyny. Być może Francja będzie miała okazję pokonać swojego oprawcę z dwóch ostatnich konkursów: Szwecję. Przed półfinałem Francuzi mogą z łatwością spotkać się z Włochami, na co będziemy musieli uważać.

Simon Boissé podkreślił także przybycie Adriena Maigreta i Maxa Moreau w wieku powyżej 35 lat, którzy wniosą ogromny wkład w zawody drużynowe. Poza tym obaj panowie będą mieli dobre karty do gry w turnieju Open w swojej kategorii.

Panie: Oczy zwrócone na finał

Srebrny medal, taki cel postawiła sobie przed swoją selekcją kapitan Seniors Plus Ladies Amélie Detrivière. Brązowi medaliści Pucharu Świata 2022 Les Bleues zdołali zdobyć ten srebrny urok na Euro 2023, pokonując w finale Hiszpanię. Logicznie rzecz biorąc, ambicje Francji są bardzo wysokie w konkursie, który obecnie obejmuje pięć kategorii, w porównaniu do trzech w przeszłości (+40, +45, +50 lat).

Oprócz wielkiego iberyjskiego rywala Francja nie może wpaść w pułapki zastawione przez drużyny, z którymi zmierzą się przed finałową czwórką, takie jak Holandia, Argentyna czy Stany Zjednoczone. Następnie „Niebiescy” z pewnością będą musieli zmierzyć się z innym pretendentem do finału, a mianowicie Belgią lub Szwecją, zanim potencjalnie na końcu drogi znajdą Hiszpanię.

Jeśli chodzi o Open, francuskich graczy będzie można spodziewać się tuż za rogiem swoje trzy złote medale zwyciężył na ostatnich Mistrzostwach Europy. Ponadto Team France może w tym roku liczyć na wybrane dodatki, takie jak Charlotte Soubrié w wieku +35 lat i Emilie Loit w wieku +45 lat.

Jak śledzić konkurencję?

Sur Padel Magazine, postaramy się przekazać Państwu informację o konkursie.

Rozgrywki tych Mistrzostw Świata Seniorów będzie można śledzić dalej Padel Magiczny telewizor dla niektórych bezpośrednio. I prawdopodobnie utwór centralny będzie transmitowany na kanale FIP Youtube. Pozostaje tylko jedno powiedzieć: Go Blues!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!