Oprócz tego, że jest jednym z najlepszych graczy w padel we Francji (19.), Amelia Detriviere jest kapitanem francuskiej drużyny seniorek we Francji.

W obliczu zbliżających się mistrzostw świata seniorów zawodniczka rozmawiała ze swoim zespołem o swoich ambicjach na ten rok, w tym o kilku nowych funkcjach od to drugie wydanie. Przypominamy, że Świat Seniora Plus odbędzie się dn 15 do 20 kwietnia, w Alicante.

Nowe kategorie

„W tamtym czasie było tylko trzy kategorie. Teraz są tam dwa dodatkowe dla kobiet. W Las Vegas wśród kobiet było +35, +40 i +45 lat. Dla panów były to dodatkowo lata +50 i +55. W tym roku, postanowili, aby liczba kategorii była sprawiedliwa. Tak więc w przypadku kobiet są teraz +50 i +55.

To będzie duży zespół czternastu graczyw porównaniu do ośmiu w Las Vegas. Dla mnie musisz znaleźć dobrzy gracze dla kompozycji. Zaleta: jedziemy w dużej liczbie, więc od czasu do czasu możemy odbyć wycieczkę. Jeśli wystąpią jakiekolwiek kontuzje, będziemy mieć zastępstwa."

Kompozycja już gotowa

"Mam na myśli mój zespół. Z drugiej strony są zawodnicy powyżej 55. roku życia, których nie znam zbyt dobrze. Czekam, aż zobaczę, jak grają, aby sfinalizować moją typową kompozycję. Jednakże, ponieważ znam większość z nich, nadal to robię dobry pomysł, jak to może wyglądać na ziemi.

W kategorii +55 dość skomplikowane jest oglądanie ich wcześniej grających, ponieważ robią głównie lokalne turnieje. Kiedy już tam dotrzemy, będziemy grać mecze, trenować i zobaczyć trochę tego wszystkiego. To pozwoli mi zobaczyć chemia pomiędzy zawodnikami."

Tegoroczne ambicje

„Chcemy wypaść lepiej niż ostatnim razem. Mieliśmy brązowy medal w Las Vegas, dwa lata temu. Mamy nadzieję dotrzeć do finału i dlatego srebrny medal.

Za każdym razem jest to trochę niewiadome, bo nie wiemy, co będzie się działo w innych narodach. Wiemy, że hiszpański może być skomplikowany. Chociaż w zeszłym roku trochę im przeszkadzaliśmy.

Spójny zespół

„W zeszłym roku rywalizowaliśmy w Mistrzostwach Europy w Alicante. Naprawdę miłe było to, że tak było bardzo zgrany zespół i że naprawdę mogliśmy na siebie liczyć. Pary były bardzo wyrównane.

W tym roku mogę już powiedzieć, że tak się stanie i mam nadzieję, że da nam to taką możliwość aby zajść dalej w turnieju."

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.