Francja zna swoich przeciwników w meczach grupowych Mistrzostwa Świata padel Senior Plus w Alicante.

Jeśli chodzi o kobiety, Francja znajduje się w grupie C, uważanej za przystępną cenowo, wraz z Urugwajem i Chile. Według Amélie Detrivière, kapitan francuskiej drużyny, „jest to grupa w naszym zasięgu, aby zająć pierwsze miejsce, nawet jeśli zmierzymy się z dwoma drużynami z Ameryki Południowej, o których wiadomo, że są niebezpieczne. » Na papierze Francja jest faworytem swojej grupy.

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, znajdziemy tylko kurczaki z 3 krajów. Z drugiej strony mamy tylko 7 basenów dla kobiet w porównaniu do 8 dla mężczyzn.

Z drugiej strony prawdziwy grzmot wstrząsnął Hiszpanią i Argentyną, które znalazły się w tej samej grupie, co było zaskakującą sytuacją, która zaskoczyła pozostałe narody i która mogła tym samym otworzyć część głównego losowania.

W grupie mężczyzn Francja zmierzy się w grupie D z dwoma innymi krajami Ameryki Południowej: Ekwadorem i Urugwajem. W ten sposób, unikając Hiszpanii i Argentyny, Francja jest również faworytem w swojej grupie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.