Dołączają do nas nasze Francuzki chłopcy na finały mistrzostw świata padel seniorzy + w Las Vegas!

Bardzo dobry kurs bez strat do ubolewania. Trójkolorowi będą dominować głowa i ramiona, a na europejskich eliminacjach Mistrzostw pozostał tylko jeden set ze Szwedami.

Można powiedzieć, że gracze będą bez zarzutu.

Spotkanie !

Dziś rano odbyło się spotkanie w weekend dziewcząt z reprezentacji Francji przeciwko Szwecji.

"Wiedzieliśmy, że to będzie najtrudniejsze spotkanie normalnie… i takie, które przyzna pierwsze miejsce zwycięzcom” opowiada o wielkim nieobecnym w tych kwalifikacjach kapitanie pań, Line Meites, który wznowi swoje miejsce w USA.

Wczesnym rankiem, w irlandzkim chłodzie, piłkę otworzyły Catherine Lalanne i Géraldine Sorel. Pierwszy break-in set dla tego nowego weekendowego duetu, potem recital w drugim: 6/3 6/0

Gra !

Drugi mecz był bez wątpienia najtrudniejszym z tych kwalifikacji. Był to nawet mecz, którego nie można przegapić dla Amélie Détrivière i Emmelien Lambregts, które zmierzyły się z jedną z najlepszych Szwedek, dobrze znaną Francuzom.

Zerwane od samego początku, Amélie i Emmelien szybko podnoszą się i wygrywają pierwszego seta w tie breaku. W drugim Szwedzi zapisują punkt meczowy, a potem wszędzie rozpoczynają inning.

Wszystko ma więc zostać przerobione w trzecim, ale doświadczenie, poziom gry i jednorodność Francuzek robią różnicę, Amélie i Emmelien wygrywają trzeciego seta 6/2.

Marie Lefèvre i Audrey Casanaova po cichu kończą pracę, wygrywając mecz 6/1 6/1.

drużyna francja panie 2022 seniorzy

Zrealizowana umowa

Trzeba było tego popołudnia potwierdzić przeciwko Irlandczykom, by zdobyć pierwsze miejsce. I to był zdrowy spacer z czterema przegranymi meczami z 3 rozegranych gier!

Line Meites mówi nam o tym wyniku:

„Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Przybyliśmy, aby zająć pierwsze miejsce i zapewnić sobie kwalifikacje na Mistrzostwa, pokazując innym, na których trzeba było liczyć. Miałem również pragnienie i chęć przetestowania różnych par na przyszłość i zobaczenia, jak każda z nich się czuje.

Umowa jest więcej niż wypełniona! Dziewczyny mogą być z siebie dumne!”

Bardzo dobre zarządzanie

Line Meites nie trafiło do graczy. Ale kapitan, mimo jej nieobecności, była obecna w Irlandii przez cały weekend:

„To był dla mnie bardzo frustrujący weekend z powodu mojej nieobecności (i nieobecności Carol-Ann, która miała mnie zastąpić w ostatniej chwili). Zestresowałem się tysiącami kilometrów, ale wiedziałem, że mogę liczyć na ten bardzo fajny senior + team.

Dziewczyny radziły sobie doskonale na mrozie pomimo nieobecności kapitana i pokazały świetną spójność!

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć ich wszystkich ponownie, za miesiąc, aby uzyskać ten sam wynik na Mistrzostwach Świata w Las Vegas, wszyscy razem! Chodźmy!

Chciałbym podziękować FFT za zaufanie i wsparcie w tej przygodzie. Do zobaczenia w Vegas!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.