Jose Maria Moulia jest jednym z tych graczy, którzy często pozostają w cieniu, ze względu na brak widoczności tych, którzy nie grają regularnie w głównych losowaniach WPT. Z Premier Padelrzeczy się zmieniają.

„The padel amator pozwala na to padel pro mieć uprzywilejowane miejsce wśród najlepszych sportów na świecie."

Padel Magazine : Niektórzy ludzie nie znają cię we Francji, czy możesz nam powiedzieć, jak stałeś się profesjonalnym graczem?

Mulia:„Pochodzę z Murcji. Grałem w tenisa, kiedy byłem młody, ale przestałem. Kiedy chciałem wznowić, nikt już nie grał w tenisa, ludzie tylko grali padel Więc ja też się w to wpakowałem. Stopniowo zacząłem grać naprawdę dobrze i zacząłem rywalizować. Chciałem grać tylko amatorsko, ale zacząłem awansować w kategoriach, a w 2017 roku wystartowałem na torze zawodowym."

Padel Magazine : padel amator strzela to padel profesjonalny do góry. Czy uważasz, że padel zawodowiec może stać się drugim sportem pod względem widowni, jak ten padel amator w Hiszpanii pod względem licencjobiorców?

Mulia:„Myślę, że bardzo łatwo się w nim zakochać padel, dzięki swoim cechom społecznym. Na poziomie zawodowców to wciąż mały sport, który bardzo szybko się rozwija. Myślę, że w miarę rozwoju sytuacji w tak wielu krajach poziom gry podskoczy, a reperkusje gospodarcze i medialne będą odczuwalne. ten padel amator pozwala na to padel pro mieć uprzywilejowane miejsce wśród najlepszych sportów na świecie.”

mouliaa godo katar

"Jeśli tego rodzaju turniej stanie się normą, padel zmieni życie wielu ludzi.”

Padel Magazine : Mówisz o skoku padel profesjonalny. Ten Premier Padel jest jeden.

Mulia:„Tak, to bardzo duży skok. Dla mnie, gracza z mojego rankingu, po raz pierwszy czuję się graczem padel profesjonalny. Przyjazd do Doha to bardzo ważna okazja dla wielu graczy. Już nie tylko gracze na szczycie rankingu mogą zarabiać na życie padel. Powinieneś wiedzieć, że granie padel, to kosztuje. Jeśli tego rodzaju turniej stanie się normą, padel zmieni życie wielu ludzi.”

„poziom oddziaływania i widoczności znacznie się zwiększył."

Padel Magazine : Na WPT, z zasadami transmisji meczów, nigdy nie widzieliśmy cię na ekranie. Co się zmienia, aby zostać retransmitowanym?

Mulia:„Przede wszystkim tutaj powiększają obraz. Na WPT większość turniejów to 24 + 4 pary, tutaj para 56 wchodzi do stołu. Jeśli dodatkowo transmitują w telewizji wszystkie mecze pierwszej rundy, znacznie zwiększa się poziom reperkusji i widoczność.

„W tym roku WPT ma kanał Twitch i na szczęście możesz się pojawić. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​jeśli nie dojdziesz do płyty głównej, nikt cię nie zobaczy. Tutaj spójrz na wszystko, co jest wdrożone w pierwszej rundzie. To bardzo ważne dla graczy.”

„Na poziomie sponsora mamy nadzieję, że na naszych koszulkach pojawią się małe logo (śmiech). Firmie, która na ciebie stawia, jest znacznie łatwiej, jeśli jest większa widoczność”.

„Każdy punkt wewnętrznie jest bitwą"

Padel Magazine : Na 15-0 widziałem, jak celebrujesz punkt, krzycząc tak głośno! Jak wybierasz, kiedy krzyczysz?

Mulia:„Cały czas krzyczę! Wszystkie moje mecze są zacięte, ponieważ nie wygrywam wielu zwycięzców, a rajdy są długie. Każdy punkt jest dla mnie wewnętrznie bitwą. Kiedy ta bitwa się kończy i ja ją wygrywam, wydobywa się ze mnie ryk. Jem, aby skupić się na grze."

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !