Mistrzostwa Francji Międzyklubowe – Krajowe 1 zapowiada się wyjątkowo Padel Horizon z publicznością złożoną z hiszpańskich graczy, jakiej nigdy wcześniej nie było.

Francuska Federacja Tenisowa przekazała informacje na temat składów drużyn... a Ty chciałeś spektaklu? Na pewno będziecie mieli, a dzieje się to w tym roku w regionie paryskim w klubie Sucy-en-Brie.

Palavas wyróżnia się wśród pań!

A najbardziej zaskakujące jest być może wśród dziewcząt pojawienie się 12. zawodniczki na świecie, Argentyny, Aranzazu Osoro Ulricha, w zespole My Center Palavas. A to nie wszystko... w tym samym zespole odnajdujemy także jedną z największych nadziei federacji padel Hiszpański, leworęczny, 39. zawodnik na świecie, Andrea Ustero, który w zeszłym roku spisał się tak dobrze u boku byłej partnerki Alix Collombon, Alejandry Alonso. Jeśli dodamy do tych dwóch zawodników klasy międzynarodowej, Tiffany Phaysouphang, Elodie Invernon, Wendy Barsotti i Camille Sireix, czterech czołowych francuskich graczy biorących udział w FIP Tour, nie licząc wsparcia Géraldine Sorel, otrzymamy zespół stworzony do wygrywania.

Aranzazu Osoro zaciśnięta pięść 2023

Rozstawiony z numerem 2 jest Stade Toulousain, którego konkurencyjny zespół składa się w szczególności z Lucile Potier, Charlotte Soubrié i Laury Clergue. Jeśli zespół będzie konkurencyjny i zrównoważony w obliczu armady Palavas, sytuacja może okazać się dość zacięta.

Ta sama sytuacja dla PadelStrzelił do Caen i All In Padel Lyon, odpowiednio 3. i 4. rozstawienie. Naszym zdaniem jest to 4. rozstawienie, które być może mogłoby sprawić niespodziankę francuskiemu numerowi 1, Alix Collombon, Jessice Ginier, Carli Touly i Mélissie Martin.

W rzeczywistości Palavas mógłby również zyskać na bardzo udanym zespole z potencjalnie trzema konkurencyjnymi parami, ponieważ wielu najlepszych francuskich graczy z pewnością podzieliło się nieco za bardzo pomiędzy różne kluby, pozostawiając im niewielkie pole manewru w meczu przeciwko Palavas.

Poza wielką niespodzianką, Palavas jest wielkim faworytem wśród pań.

Palavas znów wśród panów?

Tak, Palavas jest rozstawiony na pierwszym miejscu wśród mężczyzn, ale rywalizacja może być znacznie trudniejsza i bardziej wyrównana, nawet jeśli My Center Palavas przyniesie nam 1 hiszpańskich graczy i nie najmniej:

  • Arnau Ayats, 65.,
  • Ruben Rivera, 72,
  • Adria Mercadal: 92. miejsce

A za nami mamy klientów, w tym Francuza Arthura Hugounenqa i Włocha Martina Ariela Andornino, zajmującego 5. miejsce we francuskim rankingu (206. miejsce na świecie).

Duże Padel wydaje się trochę krótki, nawet jeśli francuska armada drużyny Bordeaux ma oczywiście szansę na zrobienie niespodzianki, na czele której stoi Jérémy Scatena, wciąż 101. zawodnik na świecie.

The Sète Padel Klub, Padel Dotknąć, Padel Horizon, TC Douai, All In Padel Sport, WinWin Padel Łączy nas to, że mają w drużynie co najmniej jednego Hiszpana lub Argentyńczyka. W zależności od remisu wszystkie te drużyny mogą zajść daleko.

Rywalizacja będzie szczególnie zacięta. Kiedy widzimy, że All in Padel Sport ma w swoich szeregach nie więcej i nie mniej niż 47. zawodnika na świecie, Pablo Lijo, a że klub nawet nie zostanie rozstawiony, dobrze tutaj rozumiemy, że wszystko może się zdarzyć i że może dojść nawet do uszkodzeń wśród czołowych rozstawionych z pierwszej rundy.

All In Lyon, po zdobyciu tytułu w grudniu 2023 r., wynik może być wysoki w tym turnieju, gdzie wydaje się ton niższy, w szczególności z powodu jego głównej porażki: Teo Zapaty i… Johana Bergerona, który nie mógł ustawić się w składzie ze względów administracyjnych.

Dom Padel : zespół oparty na 2 dużych parach i…

Dom Padel to zespół, który prześlizguje się przez szczeliny i mimo dość niejednorodnego składu zespołu, udaje mu się zająć 8. miejsce.

To proste: Casa Padel ma szansę zostać mistrzem Francji. Klub stawia na swoich 4-gwiazdkowych zawodników: Teo Zapata, Miguel Semmler, Thomas Leygue i Mario Huete.

Jeśli cała czwórka osiągnie bezbłędny występ i będzie miała do tego możliwości, klub zostanie mistrzem Francji. Piąty zawodnik drużyny Casa Padel jest… Cyril Hanouna, 86. francuski zawodnik, ma szansę zostać międzyklubowym mistrzem Francji Nationale 1.

Nie będziemy kłamać, za nim stoi dużo lepszych zawodników, zaczynając od pary nr 3 drużyny, Javier Clar i Belg Laurent Montoisy. Bądź ostrożny, nawet jeśli na papierze wydają się dość daleko od czwórki z przodu, pozostaje to niebezpieczny zespół przeciwko dużej liczbie par.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.