Tytuł tego artykułu może wydawać się oczywisty, a mimo to wielu z nas próbuje bawić się rakietą padel złamany lub pęknięty? Za dużo.

Nie wybieraj pomiędzy ekonomią a zdrowiem

Powodów jest wiele. Przede wszystkim nie chcemy zmieniać naszej rakiety, bo jest droga i staramy się maksymalnie wydłużyć jej żywotność. W odróżnieniu od rakiety tenisowej, padel, kiedy się zepsuje, nie tylko sznurek można wymienić za 20 €, ale całą „pala”, która może kosztować od 80 € do 300 € w ogóle. Budżety nie są porównywalne. Dla „nagów” ​​budżet pala to prawdziwy ból głowy, bo pod koniec roku, kiedy przychodzi czas na rozliczenia, próg tysiąca euro zostaje osiągnięty właśnie przy zakupach rakiet śnieżnych. padel.

Na szczęście, wyspecjalizowane sklepy et Kluby jest wielu, którzy mogą Ci doradzić i zaoferować najlepsze oferty. Mimo to portfel cierpi do tego stopnia, że ​​żałujesz, że po prostu zerwałeś strunę tenisową w trakcie gry, nie mając rakiety zapasowej.

Wmawiamy sobie też, że gra z popękaną rakietą nie jest aż tak poważna i że może to minąć, przynajmniej na krótką metę. Ale to jest jak z oponą, w której spuszcza się powietrze, autonomia w prawidłowej jeździe jest bardzo ograniczona.

Uważaj na niewidzialne…

Jest to, co jest widoczne, a co nie, co czujesz i co cię krzywdzi. Dlatego zawsze radzimy, aby w przypadku wątpliwości, nawet jeśli są one trudne do zaakceptowania, jak najszybciej porzucić popękaną rakietę. Choć nie jest to główny temat i będą argumenty za i przeciw, niektórzy mają wrażenie, że to nie to samo co nowa rakieta itp., jest serwis naprawy rakiet śnieżnych padel która rozwija się we Francji. Laura Buteau mówiła o tym kilka miesięcy temu. Jest to świetna alternatywa do wypróbowania, która może zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Uważaj, nie daj się zwieść, pęknięta rakieta będzie gorzej absorbowała uderzenia. W rezultacie następnego dnia możesz odczuwać ból łokcia i/lub nadgarstka, co może uniemożliwić Ci grę na kilka dni, a nawet miesięcy, nie mówiąc już o ewentualnych kosztach leczenia i długim czasie oczekiwania przed grą. . Swoją drogą, do widzenia turnieje padel.

W razie wątpliwości zmień pala

Nawet jeśli wmawiasz sobie, że da się to zrobić, aby uniknąć nowych wydatków, problem polega na tym, że igrasz ze swoim zdrowiem. Nawet jeśli jesteś profesjonalistą przyzwyczajonym do gry zepsutymi rakietami, nie zdziw się, jeśli Twoje ciało wezwie Cię do odpowiedzialności.

Tylko jedna rada: zmień rakietę, gdy tylko zauważysz pęknięcie. Twój portfel może Ci nie podziękować, ale Twoje ciało tak!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.