Newsletter Padel

Greenweez Paris Major: edycja udana!

Major Greenweez z Paryża Premier Padel umocniła swoje korzenie na stadionie Roland-Garros. Sukcesem jest wieloletnia praca z chęcią stworzenia wokół tego wydarzenia niepowtarzalnej tożsamości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

numer miesiąca

Liczba widzów na stadionie Greenweez Paris Major Premier Padel znacznie wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym. Półfinały w sobotę i niedzielny finał oglądało każdego dnia ponad 8 000 widzów.

Doskonali!

ANS rozszerza swoje kryteria przyznawania nagród

Mistrzostwa Francji Par Seniorów 2023
Alix Collombon i Léa Godallier po raz trzeci z rzędu zdobyły tytuł mistrzów Francji padel. W kategorii mężczyzn Bastien Blanqué i Thomas Leygue przedostali się do finału, zachowując tym samym status mistrzów Francji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
ANS rozszerza swoje kryteria przyznawania nagród

Greenweeza FFT Padel Tour : Toulouse-Colomiers
Wśród mężczyzn niewątpliwie faworyci utrzymali swoje miejsce, gdyż w ostatniej czwórce znaleźliśmy pierwsze cztery rozstawienia ze zwycięstwami Leygue'a i Blanqué. W przypadku kobiet jest to pierwszy tytuł w P2000 dla Soubrié i Touly, którzy stracili tylko jednego seta podczas zawodów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Za kulisami Greenweez Paris Major!

Wejście marzeń
Z okazji drugiej edycji turnieju firma FFT zaoferowała swoje kluby padel możliwość zapewnienia młodym ludziom niezapomnianego dnia dzięki operacji Dream Entry.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Konferencja nauczycieli kl padel
W czwartek 7 września odbyła się prezentacja nowego Poradnika nauczyciela. padel z demonstracją na torze w wykonaniu Pabla Aymà, kapitana francuskiej drużyny mężczyzn.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cel padel : spotkanie ze zwycięzcami
Operacja „Miejsce docelowe padel„rozpoczęty przez FFT przed turniejem Greenweez Paris Major pozwolił ludziom zdobyć miejsca na turnieju.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Nowa seria pt Padelists

Sesja padel – Odcinek 1: powrót do majora Greenweez Paris
FFT prezentuje swój nowy podcast zatytułowany „Sesja padel„. Ciepły i przyjazny podcast, jak ta praktyka, która staje się coraz bardziej popularna!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Co nowego we Francji?

Mistrzostwa Francji Par U18: świętowanie padel Dla młodych
Louise Bahurel i Jade Cessou w przypadku dziewcząt, Yoan Boronad i Timéo Fonteny w przypadku chłopców: oto wyniki mistrzostw Francji do lat 18 padel 2023.

Interligi U14: stale poprawiający się poziom gry
Occitanie wygrało finał z ligą PCA (3-0). Liga Ile-de-France po zwycięstwie nad Hauts-de-France (2:1) stanęła na trzecim stopniu podium.

Włączający mecz pokazowy w Casa Padel
Bardzo miła wystawa integracyjna Cyrila Hanouny w połączeniu z Sébastienem Husser-Walterem, osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim (nr 4 we Francji) i Mélissą Martin (nr 8 we Francji) związaną z Edortą De Anta, osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim (nr 1 na świecie). To wydarzenie pozwala nam przekazać przesłanie dotyczące włączenia społecznego i pokazać, że padel można grać w wygodnej parze foteli.

Zgrupowania padel jeunes
Liga Grand-Est zorganizowała grupy dla młodych zawodników z m.in padel w 3 klubach w Regionie. Cel ? Odkryj ten sport, ale także znajdź przyszłych mistrzów i pomóż im osiągnąć jak największy postęp!

Szkolenie

Następne sesje DFMP w październiku
Liga Korsykańska: od 30 października do 3 listopada 2023 r
Liga IDF: od 30 października do 3 listopada 2023 r

Daty do zapamiętania

6-8 października 2023 r

P1000 Panowie
Tenis w Grenoble Padel

P1000 Panowie
Tenis La Pommeraie Padel

Panie P1000
Tenis USPG Padel

14-15 października 2023 r

Wschodnie Konferencje Międzyregionalne
Panowie – Casa Padel
Panie - PadelStrzał Saint-Etienne

Zachodnie Konferencje Międzyregionalne
Panowie – Tenis & Padel Vière Club
Panie – Zestaw

20-22 października 2023 r

P1500 Panowie
Padel Arena kampusu

Panie P1500
All In Padel Villefranche-sur-Saone

27-29 października 2023 r

Panie P1000
4Padel Montreuil

Porady zawodowca

Przeciwnie
Kontraparacja jest gestem obronnym padel. W języku francuskim oznacza to „pod ścianą”. To bardzo klasyczny strzał, którego celem jest cofnięcie piłki do obozu przeciwnika poprzez uderzenie we własne okno.

Termin składania składek na następny
newsletter: poniedziałek 23 października 2023 r padel@ fft.fr

obraz


Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.