Trzy i pół roku temu projekt dojrzewał w głowach grupy przyjaciół: Nicole David, Olivier David, Olivier Vilaceque oraz Philippe Conte i Pierre Conte, ojciec i syn. Ich pomysł: stworzyć klub padel, na obrzeżach Tuluzy.

On Padel, jest to struktura 2.500 m2, w Escalquens, na południowy wschód od Tuluzy. 7 tras zjazdowych, w tym 2 częściowo zadaszone, restauracja, klub, sala seminaryjna… w skrócie przestrzeń, w której życzliwość i padel zderzy się.

NA LOGO PADEL

Aby porozmawiać o rychłym otwarciu klubu, zaplanowano na 15 lutego, Nicole David, zastępca prezesa, opowiada nam więcej o tym projekcie i ambicje klubu !

Lata przygotowań

Projekt powstał trzy i pół roku temu. Znalezienie miejsca, które pasowałoby do zawodników, zajęło trochę czasu. Klub jest nową konstrukcją, która zrodziła się z historii czterech przyjaciół, wszystkich zawodników padel.

Chcieliśmy wystartować projekt zbiorowy na temat szczególnie bliski naszemu sercu.

Ze swojej strony zawsze byłem dyrektorem sprzedaży. Przejście na przedsiębiorczość było prawdziwą zmianą. Jest wszystkiego, czego można się dowiedzieć funkcjonowanie biznesu. Szybko zdajemy sobie z tego sprawę wszystkie umiejętności są bardzo ważne.

Musiałem zdać kilka dyplomów, m.in TFP z FFT. Trenowałem też, związanych z higieną i bezpieczeństwem, sprzedażą napojów…Założyć klub padel dzisiaj naprawdę musisz mieć kilka sznurków do swego łuku.

Escalquens, miejsce docelowe marki

Strona znajduje się pod adresem eskalqueny. To był nasz wybór, ponieważnie ma tam żadnych klubów. To część Tuluzy, która zainteresowała nas ze względu na otoczenie.

Mieliśmy szczęście, że się odnaleźliśmy pomiędzy Decathlonem i Audi. W Decathlonie jest największy w regionie więc naturalnie będzie podobna klientela. To było doskonała okazja dla nas.

Jeśli chodzi o inne konstrukcje padel regionu, Nie postrzegam ich jako konkurentów.. Dla mnie, W Tuluzie wciąż brakuje klubów. Im więcej klubów, tym więcej zawodników.

Obecnie popyt jest znacznie większy niż podaż. W końcu nie każdy może grać, kiedy chce.

Instalacje najnowszej generacji

Jeśli chodzi o wyposażenie, będziemy mieli bar, który będzie najważniejsze, aby stworzyć towarzyską atmosferę. To jest nasze hasło. Naprawdę chcemy mieć życie klubowe. Będziemy mieć restaurację z menu lunchowym. W ciągu dnia szef kuchni będzie serwował różnorodne przekąski. Jeśli chodzi o wieczór, będziemy mieli więcej atmosfery typ bodegi.

Jeśli chodzi o budynek na zadaszony teren, mamy podwójna izolacja, co jest naprawdę ważne dla komfortu gracza. Jeśli chodzi o wysokość, mamy najniższą 8 metrów i na najwyższym 10 metrów. W regionie nie wszyscy mieli tyle szczęścia.

Będziemy też mieli autonomiczne otwarcie na terenie obiektu od 7:XNUMX do północy. Oznacza to, że gracze będą mogli przyjechać, nawet jeśli klub nie jest otwarty. Dostęp do szatni zostanie również zapewniony, nawet jeśli budynek klubu będzie zamknięty.

Tam będzie zajęcia grupowe i indywidualne które zapewni Beniamin Bez. Będziemy mieć także salę seminaryjną z ekranem dotykowym najnowszej generacji. Równolegle, przeprowadzimy także inicjacje z Beniaminem.

Turnieje, ważny aspekt

Teren zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy tak, aby móc pomieścić P1000, a nawet P2000, z miejscem potrzebnym do robienia wycieczek. Federacja zrobiła swoje i przyszła kontrolować budowę terenu, miejsca na wycieczki itp. To naprawdę ważne i federacja naprawdę odegrała swoją rolę. Ogłoszono już pierwszą falę turniejów na początek roku ale Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pod koniec roku otrzymać te zatwierdzone turnieje.

Cokolwiek się zdarzy, w tygodniu zorganizujemy turniej niezależnie od poziomuoraz turniej w niedzielę. Na zakończenie każdego turnieju odbędzie się rozdanie nagród przy koktajlu, aby na koniec osoby biorące udział w turnieju mogły porozmawiać. Wszystko po to, aby ludzie mogli się spotkać.

Towarzystwo i dzielenie się, kluczowe wartości

Chcieliśmy myśleć o klubie na jednym poziomie. Z klubu dotrzesz bezpośrednio na teren obiektu stworzyć globalną atmosferę. Oznacza to, że gdy tylko pojawią się schody, zmienia się atmosfera. W rezultacie, w przypadku pojedynczej kondygnacji, będziemy mieli panoramiczny widok na cały teren.

Jeśli chodzi o życie klubowe, wieczorem będziemy transmitować mecze m.in padel, rugby, piłka nożna… Chcemy dać graczom możliwość miłego spędzenia czasu. Chcemy, żeby ludzie się spotykali i miło spędzili czas. Chcemy, żeby ludzie się poznali, żeby sieci też mogły działać.

Mamy sieć liderów biznesu i ideą jest umożliwienie im przedstawienia się. Chcemy stworzyć emulsję wewnątrz klubu. Czeka nas mnóstwo wieczorów, niekoniecznie związanych ze sobą padel. Ideą jest umożliwienie pracy miejscowej ludności aby mogli bezpłatnie promować swoją koncepcję.

Największą satysfakcję możemy mieć, gdy ludzie podchodzą do nas na koniec i mówią, że dobrze się bawili. Poza wynajmem stoków, jakością terenu, jest to dla nas naprawdę ważny aspekt.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.