Le World Padel Tour opublikował zmiany regulacyjne dotyczące sezon 2021. Zasady te nie dotyczą przebiegu meczów, ale faworyzują pary o niższej randze.

Rejestracja gracza

Gracze będą teraz mieli więcej czasu na rejestrację do turniejów. Rejestracje zakończono do 2020 roku we wtorek tygodnia poprzedzającego turniej. Rejestracja jest teraz możliwa do Czwartek.

Ta zmiana wynika z prośby graczy, którzy w związku z tym będą mieli więcej czasu na ich zapewnienie stan fizyczny przed podjęciem decyzji o wzięciu udziału w konkursie.

Le rysować tabeli przesuwa się zatem na Czwartek.

Sanyo Gutierrez zboczył z toru

Więcej punktów w poprzednich wersjach

Le system dystrybucji punkty Ranking WPT został zmieniony, nadając większe znaczenie turniejom kwalifikacyjnym w głównym losowaniu (previas i preprevias). Celem jest wygenerowanie większej dynamiki możliwości wejścia do płyta główna dla par używanych do poprzednich finałów.

las przegrywanie par w previas final otrzyma zatem tyle punktów, ile pary wyeliminowane w pierwszej rundzie głównego losowania (szesnastki).

dystrybucja punktów wpt 2021

Ten system dystrybucji punktów zostanie uzupełniony o Dodatkowa premia kiedy para eliminuje pierwszy w serii. W ten sposób pary o niższej randze zostaną nagrodzone, gdy osiągną wyczyn. Na przykład, wyeliminowanie materiału siewnego w rankingu mistrzowskim od 1 do 4 przyniesie zysk 55 punkty bonusowe.dystrybucja punktów bonusowych wpt 2021

Pakiet przed zawodami

Jeśli para zarejestrowana na konkurs ogłosi, że nie będzie mogła wziąć udziału przed dniem poprzedzającym rozgrywki o godzinie 18:XNUMX, stoły zostaną przebudowane w następujący sposób:

  • Jeśli drużyna w głównym losowaniu przepadnie, jego miejsce zajmie rozstawienie nr 1 w previi.
  • Jeśli zespół previa przepadnie, to nasienie nr 1 z pre-previa zajmie jego miejsce.
  • W przypadku przegranej drużyny pre-previa, to pierwsza para w rankingu WPT, która nie zostanie zachowana w zgłoszeniach do rozgrywek, zajmie jej miejsce.

Pozwoli to w szczególności uniknąć sytuacji z wieloma szczęśliwymi przegranymi, jak widzieliśmy w zeszłym roku.

Te zmiany zasad na ogół będą sprzyjać pary niższych rangą. World Padel Tour wykazuje chęć dawania więcej rekonesans do par, które grają w previas i the preprevias. Moglibyśmy nawet znaleźć przesyłanie strumieniowe z preprevias.

Być może w 2021 roku na głównych obrazach pojawią się nowe twarze, co jest oczywiście dobrą wiadomością dla serialu!

Aby znaleźć pełne zaktualizowane zasady WPT, po prostu cliquer ici.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.