W obliczu eksplozji padel w kraju, Pays-Bas zdecydował się na dalsze regulowanie tej dyscypliny. Tym razem Holandia atakuje zakładanie nowych ośrodków.

La KNLT, holenderski związek tenisowy i tenisowy padel, kierowany przez Holenderski Komitet Olimpijski NOC*NSF – odpowiedzialny za wytyczne dotyczące infrastruktury sportowej kraju – ustalił, że poziom hałasu podczas meczu piłki nożnej padel nie może przekraczać 91dB dla nowo zagospodarowanych terenów zewnętrznych.

Podążając za tym, zarówno projektanci terenu padel do których właściciele klubów musieli się dostosować. Ale teraz przywódcy będą mieli o czym myśleć: położenie ich centrum. Teraz kluby będą musiały być zlokalizowane przy ul co najmniej 100 metrów od domów. W niektórych obszarach liczba ta może wzrosnąć 160 w metrach.

nxpadel
nxpadel

Zasada ta jest daleka od stosowania w innych krajach, w których padel jest już dobrze ugruntowana. Wiele klubów znajduje się w centrach miast i w wielu miejscach taki standard byłby bardzo trudny do wdrożenia... Ale z ich strony Holandia się nie boi i dlatego zmusi przywódców do ostrożnego wyboru terenu. I kto wie, może zostaną naśladowani...

Rzeczywiście we Francji, w regionie Tuluzy, w Jezioro Bocage dokładnie projekt instalacji klubu padel wywołało złość lokalnych mieszkańców. Ci ostatni obawiają się zanieczyszczenia hałasem, jakie może powodować kompleks, który będzie zlokalizowany mniej niż 30 metrów od domów.

W kontrowersjach wokół budowy tego centrum nowe holenderskie prawo zostało podniesione przez przeciwników projektu. Zobaczymy teraz, czy wygrają swoją sprawę, czy też Francja nie jest jeszcze gotowa na taką zmianę...

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.