To już oficjalne: Katar Inwestycje sportowe powiadomił Krajową Komisję ds. Rynków i Konkurencji o operacji zakupu Zdarzenia wartości zadanej, hiszpańska firma zarządzająca obiegiem zawodowym padel World Padel Tour (WPT).

Nawet jeśli przejęcie zostało odnotowane od tego czasu koniec zeszłego lata, zawiadomienie o umorzeniu Zdarzenia wartości zadanej oficjalnie podpisuje koniec World Padel Tour.

Le World Padel Tour urodził się w 2013 roku i przez prawie dekadę sprawował monopol elity padel światowy. Ale w 2021 roku urodził się zarodek: Premier Padel.

Po miesiącach walki o władzę między obydwoma podmiotami osiągnięto porozumienie. W sierpniu 2023 r. to już oficjalne, le World Padel Tour zniknie wraz z końcem sezonu.

Nie jest zatem zaskoczeniem, na początku 2024 roku, że przejęcie Setpoint Events staje się oficjalne. To działa na dobre koniec World Padel Tour.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.