Zatem pogłoski były prawdziwe: Gemma Triay i Marta Ortega rozstaną się w ciągu kilku tygodni. Rzeczywiście, Gemma tak oficjalnie potwierdzone zakończenie jego współpracy z Martitą Ortegą w komunikacie prasowym rozpowszechnianym w jego sieciach społecznościowych.

„Martita i ja postanowiliśmy się rozstać po turnieju w Riyadzie.

To nie była łatwa decyzja. Ta separacja została dokładnie przemyślana i uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie dla nas obojga. Po dziewięciu miesiącach razem Czuję, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć w meczach takiego poziomu, jaki prezentujemy na treningach.

Czuję, że nie jestem w stanie pomóc Martie osiągnąć jej najlepszego poziomu i odwrotnie. To trudna decyzja, ale myślę, że najlepsza dla naszej przyszłości.

Martita, bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas i za przyjęcie wyzwania, które Ci zaproponowałam. Jesteście przykładem profesjonalizmu, pracy i poświęcenia. Prywatnie będę pamiętać niezwykłą osobę, z którą przeżyłem wiele wspaniałych chwil. Nigdy nie zapomnę tych magicznych tygodni w Rzymie i na Minorce. Życzę wam wszelkich sukcesów, na jakie zasługujecie.

Chcę podziękować wszystkim, którzy rozumieją moją decyzję, a także tym, którzy jej nie rozumieją. Czasami życie polega na podejmowaniu decyzji, bez względu na to, jak trudne są.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.