To dość zaskakujące, widzieć 2 podobne tabele z zupełnie różnymi wynikami między kobietami i panami. Jeśli wśród panów, tak naprawdę jest wszystko o oczywiście bardzo różnych profilach, wśród pań z pewnością istnieją różnice, ale nie tak wyraźne.

Ten wykres pozwala zorientować się, którzy gracze są regularni, defensywni i ofensywni.

Orsi sama w swojej kategorii

Już na pierwszy rzut oka nie ulega wątpliwości, że Carolina Orsi jest najbardziej ofensywną zawodniczką na torze. Z niemal 10% zwycięskich punktów zdobytych na mecz, Włoszka leworęczna ma dużą przewagę nad swoimi głównymi rywalkami, takimi jak Sofia Araujo i Carmen Goenaga, nawet jeśli ta ostatnia popełnia mniej błędów.

Zauważamy, że większość zawodników plasuje się na dodatniej średniej, to znaczy notuje o 1% więcej zwycięskich punktów niż niewymuszonych błędów. Obserwujemy też, że w przeciwieństwie do Panów różnica pomiędzy lewicą i prawicą jest znacznie mniej wyraźna. W prawym górnym rogu znajdujemy bardzo ofensywnych prawych graczy, jak Aranzazu Osoro, a także bardzo defensywnych lewych graczy w lewym dolnym rogu, jak Tamara Icardo.

Jensen i Fernandez, metronomy

W tej analizie wyróżnia się dwóch zawodników pełniących podobną rolę na boisku. Claudia Jensen i Claudia Fernandez podają wskaźniki bazujące na najniższych procentach zwycięskich punktów (poniżej 3,5%) i niewymuszonych błędach (poniżej 2%).

Dwóch najmłodszych graczy z Top 20 na świecie przyjmuje profil metronomu, podobnie jak Fede Chingotto, starając się być najsilniejszym na korcie i przygotować grunt dla swojego partnera. Co więcej, Jessica Castello i Gemma Triay znacznie przekraczają średnią zdobytych punktów (ponad 5%).

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!