Na ten dzień zaplanowano trzy rundy: XNUMX/XNUMX finału, XNUMX/XNUMX finału oraz ćwierćfinał turnieju. Faworytów P1000 zapewnił Palavas.

Palavas P1000 2023 perez durand le ayuso brzuch

Jeśli chodzi o mężczyzn, czołowe rozstawienia cieszyły się uznaniem. Tylkorozstawiony numer 9 przeżył rozczarowanie. A właściwie par Rubio/Boutel zaskoczyła para z kwalifikacje, Camman i Alma. Ten ostatni wygrał w dwóch setach 6/4 6/3 w 2/XNUMX finału. Thibault Alma i Robin Camman nie poprzestają na tym i udaje im się przeciwstawić Sanchezowi i Bayardowi (rozstawiony numer XNUMX). Norman i Damien w końcu mieli ostatnie słowo, ale narzucali się z trudem, 6/4 6/7 6/4.

W ćwierćfinale Norman Sanchez i Damien Bayard po raz kolejny musieli walczyć w trzech setach. W obliczu Florian Hue i Baptiste Hayet, Norman i Damien wygrali pierwszego seta 6/4, zanim dołączyli do nich w drugim secie 6/7. Solidny w decydującej rundzie, rozstawiony numer 2 ostatecznie wygrywa 6/4 6/7 6/3.

P1000 Palavas Durand Perez

Po wygranej w dwóch setach 6/4 6/4 ze Schbeirem i Guinardem, Valentin Durand i Léo Perez (rozstawiony z numerem 3) szybko pokonali Remy'ego Gourre'a i Nicolasa Molinero. Rozstawiony numer 3 w dużej mierze zdominował debaty przeciwko Gourre i Molinero, którzy wykazali się zbyt dużą niezdyscyplinowaniem. Logiczne zwycięstwo, 6/2 6/2. Po świetnym występie na P1500 w Sète, Valentin i Léo potwierdzili swoją formę i awansowali do ostatniej czwórki P1000 w Palavas.

Młode francuskie talenty Yoan Boronad i Timéo Fontény nadal demonstrują świetną formę. Po uzyskaniu piątego miejsca w P1500 z Sète, ci dwaj 16-latkowie zapraszają się do ostatniej czwórki P1000 de Palavas. Po imponującym zwycięstwie nad rozstawionym z numerem 10 Dandois/Forichon z wynikiem 6/2 6/1, Yoan i Timéo poprawiają swój rekord, pokonując w dwóch setach rozstawionych z numerem 4 drużyn Boutier/Ferrara 6/4 6/4.

Le Panse – Ayuso P1000 Palavas

To był szok tych ćwierćfinałów i dotrzymał wszystkich obietnic. Loic Le Panse i Quentin Ayuso (rozstawieni numer 1) zmierzyli się z miejscowymi Arthurem Hugounenq i Baptiste Delvienne (rozstawiony numer 5). Po zwycięstwie nad Jorisem i Moretem 7/5 6/4, rozstawiony numer 1 przechodzi do Palavas. Po prowadzeniu 4/0 w pierwszym secie Quentin i Loïc widzą, jak Baptiste i Arthur wracają do równości. Następnie Le Panse i Ayuso odzyskali spokój i wygrali pierwszego seta w tie-breaku 7/6 (7-5 ​​w tie-breaku).

W drugiej rundzie ostatnich zwycięzców Bandol P1000 przejmują inicjatywę, ale po chwili wahania Le Panse i Ayuso, solidniejsi, robią przełamanie i prowadzą 3/2. Hugounenq i Delvienne nie potrafią tym razem podwyższyć wyniku i przegrywają w dwóch setach 7/6 6/4.

Hierarchia szanowana wśród pań

Wśród pań również nie obyło się bez niespodzianek. Ze względu na opóźnienia w pracach panie wyjątkowo grały w klubie Gramont. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, faworyci zapewnieni.

Melanie Ros i Amelie Detriviere zapewnione w ćwierćfinale z TS7 Messina/Bergaud, zwycięstwo w dwóch setach 6/3 7/6. W półfinale rozstawiony z numerem 2 zmierzy się z rozstawionym z numerem 3, Madjoubi / Alquier, którzy pokonali Payerola / Dumenila w dwóch setach 6/2 6/0.

Po drugiej stronie obrazu Fiona Ligi i Tiffany Phaysouphanh obalić wszystko na swojej drodze. W ćwierćfinale rozstawiony numer 1 wygrał 6/2 6/0 z Bardetem i Fouquetem. Od początku turnieju tj. Fiona i Tiffany przegrały tylko cztery mecze.

Margaux Randjar i Alexia Dechaume (nasiona numer 6) po swoim zwycięstwie wywołali sensację w ćwierćfinale z rozstawionym numerem 4 turnieju, Lambregts / Sorel, w dwóch setach, 7/5 6/2. W ćwierćfinale zmierzą się z Fioną Ligi i Tiffany Phaysouphanh.