Pamiętajcie: Mistrzostwa Europy padel Rok 2023 był tym rokiem... Gdzie oni poszli?

Jak to często bywa w przypadku Międzynarodowej Federacji Padel, mamy prawo do całkowitego braku komunikacji, kiedy nam to odpowiada. Jako dowód, po raz kolejny, jego nieobecności w bardzo ważnych zawodach, które interesują fanów, zawodników i członków FIP z krajów europejskich: Mistrzostwa Europy padel en 2023.

Jego polityka to chowanie głowy w piasek. Chcieliśmy zadać mu to pytanie, przeprowadzić z nim wywiad w tej kwestii: na próżno. FIP nie odpowiada już nawet na prośby.

Wyraźnie żenujące pytanie, które próbuje zamieść pod dywan. Szkoda.

Według naszych źródeł te Mistrzostwa Europy miały odbyć się na Sardynii w listopadzie ubiegłego roku. Jednak ze względów organizacyjnych FIP zdecydowała się przełożyć te Mistrzostwa Europy. Ale nie ma oficjalnego komunikatu, zadaliśmy także pytanie graczom i federacjom, wszyscy potępiają brak komunikacji ze strony FIP i ten „zaskakujący sposób chowania głowy w piasek”. Często zapętlone słowa, które słyszymy niemal wszędzie w Europie.

Ostatecznie mogłoby się zdarzyć, że Mistrzostwa Europy 2023 odbędą się w 2024 roku… Marzec byłby miesiącem wybranym na te zawody. Ale i tam pozostaje tylko hałas. Do tego stopnia, że ​​pojawia się pytanie: czy Mistrzostwa Europy 2023 się odbędą?

Zaskakujące jest to, że rok 2023 będzie fantastycznym rocznikiem, rokiem przejściowym, te mistrzostwa Europy padel wydawało się idealnym przejściem przed nową przygodą epoki”Premier Padel".

Przesłuchaliśmy także Erica Largerona, wybranego urzędnika odpowiedzialnego za tę kwestię padel dla FFT. I nie kryjąc się, bardzo jasno tłumaczy nam swoją intuicję, nawet jeśli zauważa też całkowity brak informacji na ten temat ze strony FIP:

„To tylko osobista opinia, mam nadzieję, że się mylę, ale nie jestem pewien, czy w 2024 r. odbędą się jakieś (Mistrzostwa Europy). Żadnych konkretnych elementów, ale zorganizujmy Europę i Świat w tym samym roku, to prawda, że ​​tak nie jest koniecznie oczywiste. Zobaczymy.

„A potem pamiętamy, że mamy szczęście, że jesteśmy w federacji, ujęłam w cudzysłów, ale musimy to przyznać, mając „duże zasoby”. Istnieją federacje zagraniczne i widzieliśmy to ponownie podczas ostatnich mistrzostw świata w zeszłym roku w Doha, które wysyłają nie całe drużyny, ale czasem fragmentaryczne, bez kapitana. Zamiast pary zamiennej, nie ma jej. Czasami to gracze płacą za podróż, więc nadal oznacza to, że nadal pozostajemy w środowisku, w którym nieuchronnie istnieją federacje, które są mniej lub bardziej silne, mniej lub bardziej bogate, i proszą, wymagając od federacji wysłania zawodników w tym samym roku na Mistrzostwa Europy i Świata, to dużo!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.