Jak co roku od tej chwili odbędzie się pierwszy turniej padel-fotel sezonu odbyło się w Billy-Berclau.

Druga edycja tej imprezy zakończyła się prawdziwym sukcesem: ciepłe przyjęcie, fantastyczne stoki i bardzo przyjemny kryty klub. Sędzia Romain powitał dziesięć drużyn podzielonych na dwie pięcioosobowe grupy.

Rywalizacja rozpoczęła się w poniedziałek 19 lutego o godzinie 9:30 na 3 torach. Byliśmy w stanie zauważyć postępy wszystkich i pojawienie się na torze bardzo dobrych zawodników, zwłaszcza młodego Maxime'a Cabanne z Kraju Basków i Thomasa Giardino z Hyères w Var. Witamy w Padel fotel !

Pierwszy dzień zakończył się czterema meczami rozegranymi przez wszystkich zawodników.

We wtorek rano cztery najlepsze drużyny spotkały się w finałowej czwórce.

W pierwszym półfinale Robin i Laurent zmierzyli się z Sébastienem i Tonym. Robin i Laurent odnieśli zwycięstwo z wynikiem 6/2 6/4.

W drugim półfinale Dorian i Nicolas zmierzyli się z Laurentem i Olivierem. Dorian i Nicolas wygrali z wynikiem 6/1 6/0.

Warto także wspomnieć o wszystkich meczach rankingowych, które odbyły się w ciągu całego wtorkowego dnia.

Finał odbył się o 14:30, w którym Robin/Laurent zmierzył się z Dorianem/Nicolasem. Robin i Laurent wygrali swój pierwszy turniej w sezonie z wynikiem 6/1 6/4. W półfinale i finale byliśmy świadkami kilku bardzo dobrych meczów, na bardzo wysokim poziomie.

Należy pamiętać, że był to pierwszy raz, kiedy Robin i Laurent grali razem. Oczywiście będzie kontynuacja, bo planują razem zagrać podczas P250 w Tarbes w październiku 2024 roku.

Ostateczny ranking: