Po stronie Isère dwa półfinały P1000 rozgrywane były przy słonecznej pogodzie, a na horyzoncie rysował się finał: Courrin/Sanchez (TS1) zmierzą się z Raichmanem/Ayuso (TS2).

Courrin/Sanchez w trybie ekspresowym

Rozstawiony z numerem 1 nie chciał przeciągać swojego półfinału. Pierwszy set meczu był więcej niż szybki. Nathan Courrin i Norman Sanchez zagrali na bardzo wysokim poziomie, zadając Bayardowi/Macchi 6-1. Drugi set, choć mniej jednostronny niż pierwsza runda, nadal pozwolił rozstawionemu z numerem jeden na szybkie przełamanie, z przedwczesną przerwą.

Bayard i Macchi, nie spiesząc się z powrotem do domu, znaleźli niezbędne zasoby, aby wrócić i wrócić do tej gry. Courrin/Sanchez nieco zaostrza grę i łatwiej wykorzystuje swoje okazje do przełamania.

Wynik końcowy: 6-1/6-3.

STATYSTYKA-P1000-GRENOBLE

Ayuso / Raichman: na końcu napięcia

Z drugiej strony spotkanie Ayuso/Raichmana (TS2) było nieco skomplikowane w starciu z Seux/Hayetem (TS4). Jednak dobrze rozpoczęty pierwszy set i szybko prowadząc 5:2, rozstawiony z numerem 2 został zaskoczony przez Hayeta i Seuxa. Ci ostatni wracają do stanu 5-5, po czym ponownie zostają przełamani. Ich praca nie opłaciła się i pierwszego seta przegrali 7:5.

Drugi odcinek tego spotkania jest znacznie bardziej utknięty i niezdecydowany. Obie drużyny idą cios za ciosem. Tym razem Hayet i Seux nie dali się zwieść i w decydującym trzecim secie popchnęli rozstawionego z numerem 2.

Obie drużyny nie zdecydowały się na rozstrzygnięcie między sobą w tym meczu. Jeśli w ostatnim akcie para Ayuso/Raichman przełamie pierwszą, prowadząc 3:1, ponownie zostaną złapani przez walecznych Hayeta i Seuxa. Wynik parzystości: 3-3. Dwie godziny po rozpoczęciu tego zupełnie szalonego meczu, dopiero decydujący tie-break wyłonił drugiego finalistę tego turnieju. Musieli ciężko pracować, ale ostatecznie to Ayuso i Raichman zwyciężyli po 2 godzinach i 30 minutach gry.

Score final : 7-5/4-6/7-6(2).

Oglądaj finał na żywo Padel Mag TV, od 15:XNUMX:

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi