Konkretna scena o godz P1500 4Padel Créteil przez PadelAleja podczas spotkania przeciwnika Kim Barla et Lorie Pelan à Deborah Alquier et Laura Buteau.

Ten drugi, ósmy mecz jest bardzo zacięty pomiędzy szóstym rozstawionym, Buteau/Alquier, a outsiderami Barla/Pelan. Ten ostatni wygrał pierwszego seta 7/5, zanim powrót ulubieńcy, którzy im zadają a 6/2 w drugim akcie.

Wreszcie w decydującej rundzie Kimy i Lorie wykorzystują przewagę i serwis do meczu przy stanie 5/3. Na tablicy wyników jest 40/15, Lorie serwuje i sprawa zostaje rozstrzygnięta. Nagle jej koleżanka z drużyny siada na ziemi, prawdopodobnie dotknięta skurczem. Déborah Alquier niemal natychmiast przerywa dyskusję.

Jedyny problem : nawet jeśli gest Déborah jest bardzo fair play...to także kosztuje ją mecz, bo nie powinna przerywać punktu. Oczywiście Déborah i Laura nie mogą w to uwierzyć i rozpoczyna się długa dyskusja z sędzią. Widzimy nawet Laurę Buteau, rozczarowaną, siedzącą na ławce i płaczącą.

Po około dziesięciu minutach dyskusji, mecz w końcu zostaje wznowiony tam, gdzie został przerwany…przy stanie 40/15 dwa punkty meczowe.

Jeśli para Barla/Pelan straci pierwszy punkt, doprowadzając tym samym swoich przeciwników do stanu 40/30, wygrywają mecz od następnego punktu. W momencie uścisku dłoni dochodzi do nowej, gorącej wymiany zdań pomiędzy obiema drużynami.

Jednak mecz się skończył, a rozstawiony z numerem 6 przegrał. Zatem zwycięstwo Lorie Pelan i Kimy Barla, 7/5 2/6 6/3.


Uwaga de la rédaction : Niektóre szczegóły zostały dostarczone przez Lorie Pelan i Kimy Barla.

Rzeczywiście, Kimy Barla odczuwa skurcze w momencie meczu i nie jest w stanie kontynuować gry na tym poziomie. Lorie Pelan, jego partnerka, stara się podtrzymać grę, krzycząc „graj, graj, graj!” », ale Laura Buteau chce zakończyć ten moment, gdy widzi Barlę na ziemi.

Sędzia szybko interweniował, aby potwierdzić, że zgodnie z przepisami oznacza to grę, set i mecz na ich korzyść. (dla Barli/Pelana)

Wreszcie Barla i Pelan dokonują honorowego wyboru, oferując powtórzenie tego punktu i zakończenie meczu w bardziej pozytywnym nastroju.


Pozostałe mecze można śledzić dalej Padel Magiczny telewizor :

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.