Plakat finału P1500 4PADEL Créteil jest znana. Luiza Bahurel et Elodie Invernon spotka Lucile Pothier et Kamila Sireixa za tytuł. Obie drużyny, mające tę samą wagę w rankingu (19), mają zatem zapewniony awans do finału.

Ze swojej strony Louise Bahurel i Élodie Invernon kontynuują spacer po zdrowiu w tym P1500 4PADEL Créteil i takie są Alexise Duchêne et Charlyne Tonda kto zapłacił cenę. Bahurel/Invernon zwyciężyli w swoim półfinale, wygrywając 6 / 1 6 / 2, aby dołączyć do finału turnieju.

Nieco bardziej zacięty był mecz w drugim półfinale, gdzie Lucile Pothier i Camille Sireix z trudem pozbyły się Mary Maligo et Melanie Ros. Pierwszy set był bardzo zacięty, bez przełamań, mimo licznych okazji. Camille i Lucile miały jednak po dwa sety przy podaniu Marie Maligo. Ostatecznie na wygranie seta trzeba będzie poczekać do końca tie-breaka.

W drugiej rundzie przed parą Sireix/Pothier otwiera się znacznie więcej okazji. 6 punktów przerwania dla tylko 1 konwersji. Ta przerwa będzie wystarczająca, gdyż Lucile i Camille zdołały ją utrzymać przez cały drugi akt. Ostateczne zwycięstwo Camille i Lucile: 7 / 6 6 / 4.

Statystyki półfinału P1500

Następnie odbędzie się finał kobiet P1500, od 14:15, zawsze w całości i na żywo, dalej Padel Magiczny telewizor :