Dziś po południu odbył się bezprecedensowy finał, w TSB Jarville, po raz drugi w sezonie męskie P1500, w towarzystwie osób z zewnątrz. Maxime Forcen et Dorian DeMeyer (TS4) spełnione Mateusza Armaniaka et Morgan Mannarino (ST3).

Taki finał nie mógł zakończyć się w dwóch setach. Znając parę Armagnac/Mannarino, ekspertów w grach do trzech setów, nie było to nawet możliwe. To właśnie dlatego ten mecz trwał trzy sety i ostatecznie zakończył się zwycięstwem Maxime Forcin i Dorian De Meyer : 7/6 2/6 6/4.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo zacięty. Obie drużyny szły łeb w łeb i żadna z nich nie chciała wygrać pierwszej rundy. Spotkanie również zakończyło się tie-breakiem. Ten ostatni ostatecznie wygrał czwarty rozstawiony De Meyer/Forcin.

Nie należy jednak sprzedawać skóry niedźwiedzia przed jego zabiciem. Morgan Mannarino i Matthieu Armagnac nie poddali się w tym meczu i zbuntowali się w drugim secie. Rozgrywki odbywały się na tablicy wyników i para Mannarino/Armagnac prowadziła 5/0. Do przerwy jeszcze będzie Maxime i Dorian, którzy i tak przegrali tę rundę 6/2.

W trzecim secie kluczowa była fizyczność. Obie drużyny wyszły z wyczerpujących półfinałów po trzech setach. Para, która wydawała się najbardziej długonoga, to Forcin/De Meyer. Pomimo przegranej drugiego seta obaj panowie nie stracili motywacji. Po niekończących się grach na serwisie Mannarino/Armagnac musieliśmy poczekać na 5/4 (i liczne niewykorzystane szanse na przerwę przy 4/3) dla Maxime'a Forcina i Doriana De Meyera, aby wygrali ten turniej.

Po zwycięstwie na P1000 4PADEL La Rochelle w czerwcu ubiegłego roku, Maxime Forcin i Dorian De Meyer wspólnie osiągają największe zwycięstwo wygrywając P1500 w TSB Jarville.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.