Ostatni Tegoroczny P2000 wydał swój werdykt : Adriena Maigreta i Johana Bergerona wymazali swoją niechęć do zeszłorocznego P2000 w Tuluzie i zdobycia tytułu w Strasburgu. Wiedzieli, jak maksymalnie wykorzystać swoją grę, aby wygrać w dwóch setach z niespodzianką tego turnieju, parą Théard/Pech, 6 / 4 6 / 3.

Wystarczyła przerwa

W pierwszym secie pierwsze partie obu drużyn były bardzo zacięte, a gra stała na bardzo wysokim poziomie. Wreszcie, pierwsze szanse na przełamanie są dla pary Maigret/Bergeron. To wystarczyło, aby rozstawiony z numerem 1 objął prowadzenie.

Mimo bardzo dobrego meczu Toulouse Théard/Pech nie wystarczyło, aby nadrobić zaległości. Logiczne jest zatem, że Adrien i Johan wyjdą na prowadzenie w tym meczu, wygrywając pierwszego seta.

BERGERON MAIGRET P2000 STRASBURG

Zmęczenie zwycięży

Drugi set pod znakiem dużo zmęczenia, dla obu drużyn. Wiedzieliśmy o tym, Benoît Pech zwierzył się tego dziś rano do mikrofonu Padel Magazine, miał już skurcze podczas półfinału przeciwko Hugounenq/Anuluj.

Tym razem podczas wymian czuliśmy, że para z Tuluzy ma problemy. A spotkanie z Adrienem Maigretem i Johanem Bergeronem, znacznie bardziej zainspirowanym niż na początku spotkania, jest bezlitosne. Mimo bardzo dobrego turnieju, stopień był zbyt wysoki dla Południowców, którzy przegrali 6/4 6/3.

Dla Adriena Maigreta, a zwłaszcza dla nasz młody „emeryt” Johan Bergeron, to powrót na szczyt dzięki wielkiemu zwycięstwu w P2000.

STATYSTYKI MAIGRETA BERGERONA

Po meczu mistrzowie Strasburga szybko podsumowali swój mecz. „Nie podobały mi się pierwsze cztery mecze, ponieważ nic nie zrobiliśmy” – zwierza się Johan Bergeron. Rzeczywiście początek spotkania był bardzo wyrównany pomiędzy obiema parami. „Od połowy drugiego seta zmieniliśmy taktykę i było lepiej” – dodaje Adrien.

Zmiana taktyczna, która jak to często bywa, była korzystna dla pary Maigret/Bergeron, która pozytywnie zakończyła weekend na północy. Pomyślne zwycięstwo przed FIP Rise Bourg-en-Bresse.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.