W finale, który był remakeem mistrzostw Francji, tym razem duet Bastien Blanqué / Thomas Leygue zwyciężył przeciwko Benowi Tisonowi i Johanowi Bergeronowi i zgarnął edycję P2022 z 2000 r. Padel Horyzont.

Leygue i Blanqué nie marnowali czasu

Nacisk. Jeśli istnieje słowo opisujące początek pierwszego seta, to właśnie ten. Break, a następnie unbreak, aby rozpocząć spotkanie, scena została ustawiona. Rażąco nieprecyzyjny, panujący mistrzowie Francji popełnili zbyt wiele błędów w pierwszym secie. Niestety dla nich błędy na tym poziomie są niewybaczalne. Przeciwnie, wygląda na to, że Blanqué i Leygue wykorzystali przerwę na wejście, aby złagodzić stres i bardzo szybko wejść do gry. Jeśli Bastien Blanqué pomnożył loby, a także dobre wybory, Thomas go, skute podania i smecze (zwłaszcza pod koniec seta). Jednostronny set, w którym logicznie wygrała para Leygue / Blanqué.

Drugi set, który grał w umyśle

Złamać. Wybuch. Złamać. Wybuch. To jest twarz tego szczególnie niezdecydowanego drugiego seta. Determinacja mieszała się z presją, co powodowało wiele niezręczności i fauli po obu stronach. Każda gra wyglądała jak punkt krytyczny, do tego stopnia, że ​​powiedzieliśmy sobie, że kiedy Johan Bergeron wezwał fizjoterapeutę, spotkanie z pewnością może przechylić się w stronę ich przeciwników. I tak się stało! Bastien i Thomas byli dzisiaj zbyt silni: bardzo mało błędów, dużo agresywności i dobrych wyborów, wygrali seta, a co za tym idzie mecz genialnie.

Zwycięzcy Blanqué Leygue P2000 Padel 2022 Horizon

Wynik końcowy: zwycięstwo pary Blanqué/Leygue 6-3 6-4

Duet, który był jedną z wielkich obietnic końca 2021 roku, nie pozostawił nas obojętnymi. W obliczu pary Tison/Bergeron, która przysporzyła im tyle problemów w poprzednim sezonie, po raz pierwszy zdobyli najlepszy wynik i to z mistrzowską ręką! Wygrywają więc swoje drugie P2 po piramidachi udowodnij, że musisz na nich liczyć na torze francuskim!

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.