Ta niedziela była synonimem P500 w Saint-Louis w południowej Alzacji. Rzut beretem od granicy szwajcarskiej i niemieckiej szesnaście drużyn rywalizowało o trofeum na trzech krytych torach 4Padel miejsce.

Generalnie dominujący w alzackich P500, ale także Montbéliard (Doubs), Mulhousiens Teri Groll (71. Francuz) i Diego Garcia (71.) byli w dużej mierze faworytami na papierze przeciwko słabszym parom, z mniej odżywionymi listami nagród.

Rozstawiony 1 rzucił wyzwanie

Ale od pierwszego meczu, w ćwierćfinale, para Groll / Garcia była więcej niż wyzwaniem dla dwóch graczy, którzy zajęli tylko 396. i 873. miejsce: gracze ze Strasburga, Guillaume Olivier i Clément Wolff, dwaj dobrzy tenisiści, dając tylko 7/6 7/6, przed liczeniem przerwy z góry w drugim secie.

Półfinał był mniej kontrowersyjny dla rozstawionego 1., zmierzył się z niespodziewaną parą pierwszego P500 w tym roku w Haut-Rhin: pomimo swojej wielkości, Jonathan Ortschitt (1306.) i Martin Schmuda (1913.) nie wygrali. waga. Jednak nadrobili to wygrywając mecz o 3. miejsce z Charlesem Georgiem (293.) i Stéphane Jacky (445.).

W finale Groll/Garcia znaleźli się w rozstawieniu nr 2, złożonym z Tiphaine'a Holderbacha (151.) i giganta Juliena Motza (558., 2,04 m). A ta ostatnia mimo niższej lokaty lepiej zaczęła mecz, wygrywając pierwszego seta wynikiem 6/3. Mulhousiens zareagowali na drugą, wygrywając 6:3, po czym zaostrzyli grę pod koniec meczu i zakończyli kolejnym wynikiem 6:3.

Powrót do pierwszej pięćdziesiątki?

Zwycięstwo, które pozwoli tym dwóm tenisistkom, które grają bardzo mało padel zbliżyć się do swojego najlepszego rankingu: Garcia zajął 48. miejsce, a Groll był 32. we Francji w 2021 r., dzień po jego ćwierćfinał mistrzostw Francji, po pamiętnym „perfie” w 1/8!