Pablo Ayma został ponownie mianowany szefem francuskiej drużyny mężczyzn. Hiszpański technik wraca z nami na różne aktualne tematy.

Odejście Tison i Scatena na emeryturę

Jeśli chodzi o przywództwo, nieobecność Bena i Jeremy’ego, którzy zawsze byli świetnymi graczami i świetnymi przywódcami, będzie bardzo odczuwalna w zespole. Trudno będzie ich zastąpić nie tylko na boisku, ale także poza nim. Bez wątpienia będzie nam ich brakować.

Ale z drugiej strony otwiera to drzwi nowym zawodnikom do obsadzenia tych dwóch miejsc i nie mam wątpliwości, że utworzenie nowego zespołu będzie dla wszystkich dużym wyzwaniem. Najwyżej sklasyfikowani gracze i ci z największym doświadczeniem będą musieli wziąć udział w zawodach prowadzić.

Zespół składa się z ośmiu zawodników. Trwają prace nad wybraniem szesnastki i zorganizujemy szkolenie, które wyłoni drużynę, która będzie nas reprezentować na Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata.

Skoncentruj się na młodych ludziach

We Francji mamy dużą wylęgarnię młodych zawodników. Śledzimy ich postępy, a naszą intencją jest skupienie się na młodzieży. Wiemy, że za kilka lat zespół będzie musiał zostać odnowiony. Oto niektórzy z najmłodszych graczy z wielką przyszłością: Guichard, Vives, Joris, Vincent, Raichman, Courrin, Muesser, Hugounenq, Wagner, Le Saux, Fonteny, Boronad…

Obecny poziom padel Francuski rośnie. Nie ma już tak dużej przepaści pomiędzy graczami z najwyższej i dolnej półki. Hiszpania i Argentyna mają kilku niezwykłych graczy, ale w ostatnich latach kilka krajów poczyniło w nich znaczne inwestycje padeli widzimy coraz więcej bardzo konkurencyjnych graczy. Dlatego inwestowanie w młodych zawodników jest bardzo ważne, aby odnieść sukces w nadchodzących latach.

Trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata wciąż możliwe do osiągnięcia?

Jeśli chodzi o trzecie miejsce, nadal uważam, że Brazylia miała świetną drużynę i była głównym faworytem do trzeciego miejsca, ale Portugalia pokonała Brazylię, a my pokonaliśmy Portugalię...

W tym roku kilka krajów zaprezentuje bardzo mocne drużyny, więc musimy spisać się bardzo dobrze, aby wrócić z brązowym medalem. To będzie dodatkowe wyzwanie bez Bena i Jeremy'ego, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby walczyć i walczyć o trzecie miejsce.

Brązowy medal świata 2022 Francja

Decyzja Benjamina Tisona

Decyzja o zaprzestaniu rywalizacji była z pewnością bardzo trudna do podjęcia, ponieważ grał na bardzo wysokim poziomie. Z jednej strony Francja traci najlepszego zawodnika w swojej historii, z drugiej jednak wiele zyskuje, mając Bena na tak ważnej pozycji, jak ta, którą zajmuje dzisiaj. Jestem pewien, że w tej nowej roli również wniesie wiele do przyszłości padel we Francji.

Powrót Johana Bergerona

Johan zadzwonił do mnie i powiedział, że chce wrócić i że będzie ciężko pracował, aby utrzymać wysoki poziom. Bez wątpienia ma talent, doświadczenie i dobry poziom, ale w dzisiejszych czasach trzeba być bardzo silnym fizycznie i psychicznie. Przed nim zatem spore wyzwanie do pokonania, aby udowodnić, że zasługuje na swoje miejsce w drużynie.

BERGERON wróć

Staż we Francji lub Barcelonie?

W tym roku celem jest znalezienie klubu we Francji, który zorganizowałby kurs. Ostatnim razem wybraliśmy Barcelonę, ponieważ mieszkało tam kilku graczy, a inni byli blisko geograficznie. Poza tym Barcelona jest bardzo dobrze obsługiwanym miastem, ale tym razem chcemy to zrobić we Francji.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !