Trener reprezentacji Francji Pablo Ayma wrócił do "skomplikowanego wyboru", jakiego musiał dokonać, wybierając 4 męskich zawodników na Igrzyska Europejskie, które odbędą się w Polsce. Pamiętaj, że jest to pierwsza dla padel.

Bastien Blanqué ma ochotę się odbić

Od początku sezonu Bastien Blanqué nie był w 100% sprawny. Rozmawiałem z nim, wiem, że szanuje mój wybór, nawet jeśli jest rozczarowany. Oczywiście ma moje zaufanie, udowodnił, że jest jednym z najlepszych francuskich piłkarzy. Ale na razie musi odzyskać pewność siebie, odzyskać swoją padel a przede wszystkim wygrywać mecze. Jest młody i mądry, jestem pewien, że będzie w stanie się odbić.

Bastien to wspaniały zawodnik, mam nadzieję, że wróci na swój najwyższy poziom, bo potrzebujemy go na mistrzostwa Europy. Ma ku temu umysł i doświadczenie, ma przed sobą przyszłość.

Pusty świat Leygue 2022

Jérémy Scatena: bardzo konkurencyjny

Jérémy Scatena to zawodnik, który dużo gra na arenie międzynarodowej. Pozostaje bardzo konkurencyjny. Jest czysto lewicowym graczem, który ma dobry ranking FIP.

Wielu graczy mogło wziąć udział w tej przygodzie

Rozmawiałem ze wszystkimi zawodnikami rozszerzonej francuskiej drużyny. Rozumiem rozczarowanie Bastiena Blanqué, ale także Maxa Moreau i innych… Kto nie byłby rozczarowany? Niestety mogę zabrać tylko 4 graczy. W tej francuskiej drużynie panuje wielka rywalizacja.

Bastien i Dylan: trzecia para

Dla informacji, Bastien Blanqué i Dylan Guichard są trzecią parą do tej pory. Jeśli jutro będzie problem z parą w Team France, zostanie ona zastąpiona parą 3.

Chciałbym jednak zaznaczyć, że wokół tego tematu panuje obecnie niejasność: nie wiemy jeszcze, czy to para jest wymieniana w przypadku porażki zawodnika, czy tylko zawodnik kontuzjowany przez innego.

Dylana Guicharda

Oprócz Benjamina Tisona nie ma niepodważalnych

Na zakończenie chciałbym raz jeszcze zwrócić uwagę na wielką trudność dokonania oczywistego wyboru, ponieważ konkurencja wśród mężczyzn jest bardzo duża. Oprócz Benjamina Tisona, gracze są prawie równorzędni. Dlatego rozumiem, że niektórzy są rozczarowani.

W pewnym momencie trzeba było dokonać wyboru i dlatego oparłem się głównie na trzech elementach:

  • Obecna forma, stan w jakim zawodnik jest dzisiaj zarówno sportowo jak i fizycznie
  • Ranking na torze FIP / WPT / Premier / A1Padel
  • Rozmowy z każdym z graczy

Wybór par mieszanych

Będę częścią przygody w Polsce z Robinem Hazizą i zobaczymy, jakie będą dwie pary mieszane. Na razie jeszcze nie do końca zdecydowałem się z Robinem. Mój wybór będzie również zależał od jego wyboru i vice versa.

Musimy przedstawić FFT dwie pary mieszane, które muszą zostać zweryfikowane w ciągu tygodnia.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.