Znamy międzynarodowy cel turystyczny La France, jednak sześciokąt jako elitarny padel jest zjawiskiem najnowszym.

Padel Buzz wprowadza Jose Luisa Larę, trenera trenera na listę osiągnięć, zaangażowanych od lipca 2016 w tworzenie i demokratyzację naszego ulubionego sportu we francuskich krainach, proszę, od klubu Mas Perpignan.

Program tenisa Jose Luisa Lary jest imponujący: zwycięzca turniejów ITF, najlepszy ranking ATP 500; półfinalista pojedyncze mistrzostwa Hiszpanii (1999), wicemistrz Hiszpanii w grze podwójnej (1999), młodzieżowa wspólnota mistrzów Walencji (1998 - 1999) itd. itp. Taki talent mógł doprowadzić tylko do Akademii Juan Carlos Ferrero z Alicante!

Po stronie Padela, w 2013, oprócz swojego statusu 1 Wspólnoty Walencji, Jose Luis zajmował pozycję 1 w rankingu FEP (Fedreación Española de Padel). Zakończ tę szybką prezentację na temat tytułu mistrza Hiszpanii, który wygrał w 2014 ... i to miejsce 80e w rankingu WPT 80 dla 2013.

Jakie są twoje motywacje, dlaczego taki wybór, słowo o twoich projektach:

Przybywam do Francji z pomysłem promowania padla, ponieważ tutaj wszystko musi być zrobione, zarówno dla juniorów, jak i padel pro! Myślę, że nadszedł czas, aby zmierzyć się z tymi wyzwaniami.

Moim zamiarem jest przygotowanie solidnej struktury, na której padel może się rozwijać w średnim okresie. Przy jednym z moich szkolnych projektów Padel współpracuję z Alainem Henry (Tennis Padel - Le Mas, Perpignan) profesjonalnym i znającym francuski padel.

Początek nowego etapu padla we Francji?

To wszystko, pracujemy nad wprowadzeniem padla w nową fazę.

Kolejna oś rozwoju zostanie wykonana we współpracy z torem Padel Infinty Tour, podczas którego zostaną zaproponowane sesje treningowe (klinika), aby zapewnić graczom techniczny, ale także filozoficzny padel.

Jaka jest twoja pierwsza ocena?

Oczywiście dla czasu wolnego baza praktyków nie jest jeszcze ważna, nie mogę się jednak doczekać dobrej nowiny ogłaszającej nowe krótkie projekty klubowe itp. To sprawia, że ​​myślę, że to najlepszy czas na pracę we Francji i że istnieje potencjał.

Wymieniony zawodowiec, dobrzy gracze są na miejscu, moim życzeniem jest udzielenie odpowiedzi na brak specyficznych struktur treningowych dla praktyków i zawodników wysokiego poziomu (nr Jose Luis już pracuje z E. Nicolem, P. Gautier, L. Boulade).

Nie martw się, w ciągu kilku najbliższych lat zobaczymy, jak niektórzy francuscy gracze walczą o dostanie się do stołu WPT.

JM Herard @BuzzPadel  (twitter, facebook)

 

Znajdź wszystkie linki tutaj:

Tenis Squash Padel Mas Perpignan

http://www.tsmas.fr/

Circuit Padel Infinty Tour

http://padelinfinity.wixsite.com/padelinfinitytour

-

Jean-Marc Herard - PADEL BUZZ / PADEL MAG

Jean-Marc Herard

Jean-Marc Herard jest kronikarzem Padel Magazine międzynarodowo. Barcelona oferuje nam bardziej międzynarodową wizję padel w tym jego kronikę Padel Brzęczeć. JMH jest skanerem padel Świat.