Padel Swędzący i Fernando Belasteguin postanowili stworzyć, we współpracy z Realturf Systems, syntetyczną murawę o nazwie PGR firmy Bela i specjalnie zaprojektowaną, aby poprawić wrażenia z gry graczom, zarówno amatorom, jak i profesjonalistom.

Ta nowa murawa zapewnia lepsze odbicie piłki, zwiększoną absorpcję uderzeń, a co za tym idzie, redukcję obrażeń, a wszystko to posiada certyfikaty Instytutu Biomechaniki w Walencji i Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej. padel.

Jedną z głównych zalet powłoki PGR jest przede wszystkim to, że pozwala ona na większy poślizg, unikając nadmiernej przyczepności. Po drugie, zmniejszenie zdolności powłoki do odkształcenia podczas uderzeń zapewnia zwiększoną trwałość.

Fernando Belasteguín ze swojej strony podkreśla, że ​​trawa ta ma wyraźny wpływ na interakcję z piłką. Rzeczywiście, pozwalając temu drugiemu na szybsze i silniejsze uderzenie w rakietę, promuje grę ofensywną, jak wyjaśnia legendarny argentyński zawodnik.

Ta trawa, której dodatkową zaletą jest to, że jest wykonana z włókien w 100% nadających się do recyklingu, już zapowiada się na bestseller!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !