Podczas gdy świat padel jest w dużej mierze zachwycony fuzja pomiędzy World Padel Tour et Premier Padel, Lisandro Borges, którego próba na torze The Players nie przekonała graczy, nie chce jednak wycofywać się ze świata padel. Wręcz przeciwnie, zaoferuje nową konkurencję.

Ten się nazywa Padel Next Gen powinno odbywać się co roku i zapowiada się, że wezmą w nim udział najlepsi gracze poniżej 21 roku życia. Jeśli wierzyć plakatowi udostępnionemu przez argentyńskiego biznesmena na swoim Konto na Instagramie, powinni być Tino Libaak, Leo Augsburger, Pablo Garcia, Alex Chozas…

A to nie wszystko, poza 14 najlepszymi zawodnikami świata do 21 roku życia, Borges chce przyciągnąć także 4 starszych gości i pozwolić publiczności wybrać skład par, żeby trochę urozmaicić zabawę!

Jeżeli w danym momencie nie wiemy, kiedy ten konkurs się odbędzie, to dowiadujemy się, że będzie on miał bardzo specyficzną formułę z pojedynczą usługą, złoty punkt przy 40A, wszędzie świetny tie-break po jednym secie i brak trenera na ławce rezerwowych. Regulamin przypominający te z finałów ATP nowej generacji (tenis) i mogący zapewnić ciekawe spotkania.

Zdaniem naszych kolegów z Mundo Deportivo, to właśnie w La Rioja, na stadionie, na którym organizator powitał ponad 13 000 widzów podczas Buenos Aires Master, zamierza zorganizować turniej. To jest obiecujące!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !