Z początkiem sezonu 2024 pierwsze dwa turnieje na torze Premier Padel odbyło się w plenerze. I czy tak jest Rijad, lub w Doha, daleko nam do temperatur, które mamy obecnie we Francji: 25 stopni w pełnym słońcu, w szczególnie suchych krajach… Dość powiedzieć, że jest bardzo gorąco.

Więc jakie to naprawdę robi różnice?

Warunki pogodowe

Nic dziwnego, warunki na wolnym powietrzu są dla graczy bardziej skomplikowane w zarządzaniu niż warunki wnętrz. Rzeczywiście, zrozumiecie, pogoda tak realny wpływ na grę. Słońce utrudnia widzenie zawodnikom, a wiatr wieje piłkę losowy kierunek. Czasami potrzeba kilku gier, aby gracze naprawdę przyzwyczaili się do tych szczególnych warunków. Bardzo dobrze pamiętamy turniej w Riyadzie, z dużą ilością wiatru i słońca, co naprawdę przeszkadzało zawodnikom, szczególnie przy lobach.

Co więcej, w tych krajach często tak jest bardzo gorący w ciągu dnia. Powietrze jest ciężkie, słońce mocno świeci, a odczuwanie temperatur jest czasami znacznie wyższe niż same temperatury. Zabawa o godzinie 16:21 nie ma takiego samego wpływu na organizmy, jak zabawa o godzinie XNUMX:XNUMX.

Gra w nocy, zaleta?

Często zastanawiamy się, czy gracze grający w nocy są „korzyści” w porównaniu z drużynami, które mają mecz po południu. Musisz pamiętać, że grając w środku dnia, musisz radzić sobie ze słońcem i upałem, jednocześnie unikając porażenie słoneczne...

Wieczorem jedyne światło, które może przeszkadzać, to reflektory. To oczywiste, niedogodności są mniejsze. Pewne jest, że mecz wyjazdowy w ciągu dnia jest dla zawodników znacznie trudniejszy do opanowania niż mecz wieczorny.

warunki zewnętrzne w nocy

Z drugiej strony wieczorne granie i mecze, które mogą zakończyć się bardzo późno, również nie jest prezentem dla zawodników. Czas regeneracji nie jest jednakowy dla wszystkich, co w ostatecznym rozrachunku również może stanowić problem.

Ostatecznie, w dzień i w nocy, na zewnątrz czy w pomieszczeniu, warunki nigdy nie są całkowicie takie same. Graj latem, gra będzie szybka. Graj zimą, piłki będą leciały powoli. Trudno będzie ci kogoś zatrzasnąć Par 3 na poziomie morza ze zużytymi kulami i tak dalej.

Nie wierzcie, pogoda ma realny wpływ na grę padel !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.