Jeszcze jakiś czas temu osoby po czterdziestce radziły sobie bardzo dobrze na scenie zawodowej, ale sytuacja zmienia się bardzo szybko.

Choć zaledwie trzy lata temu czterech czterdziestolatków znajdowało się w pierwszej 16-tce, a piętnastu w pierwszej setce mężczyzn WPT, nie możemy powiedzieć, że tak jest nadal.

Rzeczywiście, w chwili pisania tych słów jedynie 44-letni Fernando Belasteguin znajdował się w pierwszej 16-tce czterdziestolatków. W Top 100 towarzyszą mu Miguel Lamperti Juan Martin Diaz, Agustin Silingo i Borja Yribarren. Pięciu zawodników powyżej 40. roku życia w TOP 100 to po prostu trzy razy mniej niż trzy lata temu!

I nie powinno być lepiej w obliczu zbliżającego się odejścia na emeryturę Pabla Limy i Juana Martina Diaza ostatnie wyznania Sanyo Gutiérreza, który czuje się nieco podupadły.

Wśród dziewcząt sytuacja jest jeszcze gorsza, gdyż w pierwszej setce znajdują się tylko cztery czterdziestolatki: Carolina Navarro, Ana Catarina Noguiera, Emily Stellato i Lorena Alonso.

To dobrze koniec pewnej epoki w padel profesjonalny, z młodymi zawodnikami, którzy wyraźnie przejęli przewagę w coraz bardziej fizycznym sporcie, co pokazali turniej za turniejem Arturo Coello i Agustin Tapia wśród mężczyzn!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !