Wśród ponurych wiadomości, naznaczonych wojną na Ukrainie, dwucyfrową inflacją, aferą Palmade i perspektywą pracy do czasu wejścia do domu opieki, pojawiają się bańki tlenu, które czynią dobro.

Ten, o którym będziemy z Wami rozmawiać, czerpie powietrze ze strony Tuluzy, od artysty notatek, słów, ale i wrzawy. W wieku prawie 33 lat Eyal Bensimon gra na kilku instrumentach smyczkowych. Te z jego rakiety tenisowej pozwoliły mu dotrzeć do regionalnej elity i sklasyfikować się na -15. Kariera sportowa doprowadziła go następnie do padel, gdzie sznur jego pala zapewnił mu szereg zwycięstw i finałów w turniejach.

Upadnij i powstań

Niedawno Eyal był wicemistrzem w P500 z Matthieu Escalé i zwycięzcą kolejnego P500 w Carcassone, obok Yohana Roumy'ego, prawdziwy „powrót”. padel po dwóch latach bez gry z powodu kontuzji.

Upadając i wstając, Eyal Bensimon aż za dobrze wie, co to jest: tak mówi trzecim instrumentem smyczkowym, swoją gitarą, a nawet czwartym: swoim głosem. W swoich piosenkach artysta Eyal opowiada o swoich marzeniach, smutkach, nadziejach i sposobie, w jaki pokonuje przeszkody, przenosi góry. On „nie zapomina o swoich ranach, które rozprzestrzeniają się tak długo, jak trwają”, ale za każdym razem, jak śpiewa, „Wstaję, kiedy upadam”.

Przemierzając Francję, Eyal dał już występy otwierające koncerty Boulevard des Airs i Amira, które zresztą przekształcił w padel.

„Wszystko będzie dobrze, nawet jeśli nie wiem”

Sport jest oczywiście bardzo obecny w jego piosenkach, zwłaszcza tenis w „Champion“, przyznanie się do swoich wad i wrażliwy hołd dla ojca, czy boks w jego ostatnim kawałku, zatytułowanym “Wszystko będzie dobrze„. „Z głową w chmurach”, Eyal mówi nam, że „pośrodku tego piekła” „cicho czeka na koniec świata” i ma nadzieję, „że niebo pozostanie czyste”: „Wszystko będzie dobrze, nawet jeśli Nic nie wiem”, takie jest jego credo, zawsze optymistyczne.

Te różne kawałki, na których możemy zobaczyć i usłyszeć jego kanał na Youtube, są zjednoczeni w pierwszym albumie, który ukaże się 10 marca. Wycieczka, którą Eyal uczci swoją szaloną energią koncertem 22 marca o godz Połączenie na żywo W Tuluzie.

Na koniec brakuje tylko jednego, żeby wszystko poszło jeszcze lepiej i żeby szczęście było (prawie) pełne: piosenki o padel. Pisklę?

Zobacz jego najnowszy teledysk:

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.