Błękitnym udaje się awansować do półfinału mistrzostw Europy Padel Seniorzy +. I będzie przeciwko Włochom na remake ostatniego mundialu.

Francja pokonała Wielką Brytanię w 1/4

Dziś rano Francuzi zmierzyli się w ćwierćfinale z drużyną Wielkiej Brytanii. Zwycięstwo Francuzów po drugim meczu. Amélie Détrivière i Julie Pecastaing nie szły na skróty.

Wygrali mecz 6/3 6/1 nie wydając przy tym zbyt dużo energii. Ich siła i wpływ szybko zrobiły różnicę. Drugi mecz był znacznie bardziej pracochłonny i skomplikowany dla pary Fouquet-Maignien, która w trzecim secie wyszła z wynikiem 2/3 6/3 6/7, mimo punktu meczowego w drugim secie.

Zwycięstwo 2:0, które daje drużynie awans do półfinału i uniemożliwia grę ostatniej parze. Strategia dzisiejszego ranka polegała na zachowaniu obecnych sił na otwarty turniej popołudnia, aby nie stracić zbyt wiele energii w ostatnim meczu bez stawki.

Odbędzie się zatem remake Mistrzostw Świata 2022 w Las Vegas!

Jutro o 9:30 w półfinale odbędzie się kolejny mecz Francja-Włochy.

Francuzi od początku rozgrywek chcieli zemścić się na Squadra Azzurra, odkąd Włosi przejęli przewagę w decydującym meczu w zeszłym roku.

W tym roku zawodnicy są nieco inni po obu stronach, a Francuzi są bardziej zmotywowani niż kiedykolwiek.

Hasło kapitana: „Podbój!”

Trzeba będzie walczyć o każdy punkt, by zasłużyć na ewentualne spotkanie w finale z wielką hiszpańską drużyną, która w drugim półfinale powinna awansować ze Szwecją.

W otwartym turnieju Francuzi musieli kontynuować zaledwie kilka godzin po zakończeniu meczu Francja-Wielka Brytania. Zwycięstwo 3 par Détrivière/Pecastaing, Lalanne/Dechaume i Sorel/Lambregts, które docierają do półfinałów swojej kategorii.