Były sędzia piłkarski przeszedł na piłkę nożną padel, Peter Claeys prześledził ścieżkę, która poprowadziła go z boisk piłkarskich w Belgii na korty padel międzynarodowy. Dzieli się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i najważniejszymi wydarzeniami, zaglądając za kulisyarbitraż.

Od piłki nożnej do padel

„Moja kariera sędziego rozpoczęła się na boiskach piłkarskich, gdzie spędziłem ponad 20 lat. Jednakże padel zainteresował mnie i poprowadził na nową ścieżkę. Zacząłem od sędziowania meczów pokazowych w Belgii. To skłoniło mnie do wzięcia udziału w kursie arbitrażowym FEPA w Portugalii, co oznaczało prawdziwy początek mojej kariery w branży padel".

Od początków w APT aż do Premier Padel

„Moja podróż w arbitrażu padel wystartowałem z moim pierwszym turniejem APT w Liège w kwietniu 2021. To doświadczenie stało się trampoliną do mojego udziału w WPT w Brukseli w maju 2022. Miałem także zaszczyt uczestniczyć w World Padel Liga w czerwcu 2023, a już niedługo będę sędziował na Premier Padel w Riyadzie w lutym.”

Zacięte mecze

„Do najtrudniejszych meczów, jakie sędziowałem, zalicza się mecz na stadionie APT Kungsbacka. Aby podejmować właściwe decyzje, musiałem polegać na mojej znajomości języka hiszpańskiego, co było prawdziwym sprawdzianem moich umiejętności językowych. Myślę także o meczu APT na Węgrzech, gdzie musiałem podjąć ważną decyzję, podając rzut karny w kluczowym momencie meczu, co było sprawdzianem oceny sytuacji i stanowczości. Wreszcie na Tenerife APT sędziowałem zacięty mecz pomiędzy byłymi partnerami Olivierą i Torre, który wymagał ostrzeżeń dla obu zawodników.

Spotkanie z gwiazdami

Kolejną atrakcją, która przychodzi mi na myśl, był występ w APT w Szwecji, gdzie mogłem zobaczyć grę legend tenisa Thomasa Johanssona i Jonasa Bjorkmana. Miałem także okazję poznać po meczu gwiazd takie osobistości sportowe jak Charles Leclerc.”

Charlesa Leclerca i Petera Claeysa

Jego najlepsze momenty

„Mój pierwszy oficjalny mecz jako sędzia główny w losowaniu głównym WPT Bruksela 2022 był ważnym kamieniem milowym w mojej karierze i oznaczał moje wejście na arenę turniejów wysokiego szczebla. W następnym roku na WPT Bruksela 2023 miałem zaszczyt sędziować kilka meczów na korcie centralnym.

Le World Padel Tour w Amsterdamie był momentem pełnym emocji, ponieważ był to mój ostatni mecz na WPT. A potem wyjątkowe doświadczenie sędziowania w Dubaju z najlepszymi zawodnikami na świecie było ważnym punktem, ponieważ pozwoliło mi rywalizować na najwyższym światowym poziomie. padel na całym świecie. "

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.