Padel Magazine - Co to jest WPT? Kim są najlepsi gracze padel na świecie ? Sesja podsumowująca w tym artykule.

Padel Magazine poświęcić ten artykuł na bieżący sezon World Padel Tour.

W tym roku w programie są turnieje 19, a my mamy nieco ponad połowę sezonu, odkąd odbyło się już 11 turniejów.

Warto zauważyć, że obwód World Padel Tour nie odbywa się wyłącznie w Hiszpanii. 2 turnieje są naprawdę międzynarodowe: 1 etap w Lizbonie (Portugalia) i 1 w Buenos Aires (Argentyna). Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości wpłynie to na francuskie miasta!

Wracając do turniejów i wyników, widzimy, że trzy pary podniosły trofeum zwycięzcy:

[lista kontrolna] Juan Martin DIAZ i Fernando BELASTEGUIN, [/ lista kontrolna]

 

[lista kontrolna] Pablo LIMA i Juani MIERES [/ lista kontrolna]

 

[lista kontrolna] i wreszcie zespół niespodzianki Matias DIAZ i Cristian GUTIERREZ. [/ lista kontrolna]

 

Jeśli trzy drużyny wygrały w tej chwili co najmniej jeden turniej, to oczywiście Juan Martin i Fernando, numer 1 na świecie, wyróżniają się na tle swoich konkurentów: wzięli udział w 8 finałach i 7 zwycięstw! To właśnie na 5. etapie sezonu, w Madrycie, zasmakują porażki w finale z Mieresem i Limą.

Porozmawiajmy trochę o tej parze Mieres Lima. Można powiedzieć, że są niezwykle konsekwentni, ponieważ 9 razy dotarli do ostatniego etapu! Ale z tych 9 finałów udało im się wygrać tylko 2. Raz, jak widzieliśmy wcześniej w Madrycie, drugi w Santa Maria przeciwko parze Gutièrrez Diaz. 6 razy znaleźli się w finale z Diazem i Belasteguinem i przegrali 5 razy. Możemy zatem powiedzieć, że to ich wkurzenie!

Wreszcie zespół 3th, ten, którego tak naprawdę nie spodziewaliśmy się na tym poziomie, złożony z Cristiana Gutiérreza i Matiasa Diaza. Udało im się podnieść 4 raz w finale i podbić 2 razy trofeum.

Wrócimy w przyszłym artykule na temat tej pary, ponieważ ćwiczy ona padla bardzo różniącego się od innych zespołów.

Podsumowując, wspomnijmy, że kolejnej drużynie udało się dotrzeć do finału na początku sezonu w Caceres, są to Sanyo Gutierrez i Maxi Sanchez.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.