Najlepsi gracze na świecie padel będzie rywalizować od 10 do 16 czerwca w wyjątkowej scenerii Arkea Arena w Bordeaux. Z Rolandem-Garrosem, bordeaux Premier Padel staje się w ten sposób jednym z dwóch francuskich etapów międzynarodowego obiegu. Promotor turnieju Jean-Luc Baldelli i współdyrektor imprezy Jean-Thomas Peyrou wraz z Michaëlem Llodrą losowali Padel Magazine zarysy tego pierwszego wydania. 

Geneza Bordeaux Premier Padel 

Jeana-Luca Baldelliego : „Jean-Thomas Peyrou i ja znamy się od dwóch lat. Jestem dużym graczem Padel Bordeaux i pewnego dnia widziałem go trenującego i występującego viboras… Było wspaniale, co jest rzadkością na naszych amatorskich meczach. Później dowiedziałem się, że był członkiem francuskiej drużyny i tak zaczęła się nasza przyjaźń. Wtedy JT wpadł na pomysł zrobienia FIP Rise. Potrzebował głównego partnera i Moon Safari znalazło się na jego pokładzie. W ten sposób narodził się FIP Rise of Bordeaux, który był wielkim sukcesem.

Po sukcesie FIP Rise zastanawiałem się, czy moglibyśmy zrobić więcej. Miałem bilety na Arenę i JT był w kontakcie Premier Padel. Zasugerowałem, żebyśmy wkroczyli do kręgu zawodowego. Na początku myślał, że zwariowałem, ale wszystko szybko się poskładało, zwłaszcza pod koniec World Padel Tour i uruchomienie obwodu profesjonalnego Premier Padel w 2024 roku. Wykorzystaliśmy tę szansę. » 

Jeana-Luca Baldelliego

P2, który będzie mierzyć wyżej w przyszłości? 

Jean-Thomas Peyrou : „Wszystko wydawało się do siebie pasować, ale doprowadziło to do tej współpracy z Premier Padel było dużo pracy. Premier Padel, tor światowy z 25 etapami, miał już duży turniej w Paryżu. Chcieliśmy mocno uderzyć i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać wyzwaniu. Zorganizujemy P2.

Mamy ambicje i chcemy nabrać rozpędu. Mamy szczęście, że podpisaliśmy pięcioletni kontrakt i będziemy chcieli się poprawiać z każdą edycją turnieju. Nowy kalendarz Premier Padel musi pozwolić nam powitać najlepszych na świecie. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że pewnego dnia zobaczę Belę, Coello, LeBrona i najlepszych graczy na świecie grających w Bordeaux. To spełnienie marzeń. » 

Coaching padel jt peyrou P2000 Piramidy

Ponad 5 miejsc w Arkéa Arena

Jean-Thomas Peyrou „Mamy nadzieję, że będzie to coś więcej niż zawody. Nie mogliśmy sobie wymarzyć piękniejszego miejsca na organizację turnieju. Stolicą będzie Arkéa Arena padel świata na tydzień z centrum na ponad 5 miejsc i dwoma dodatkowymi torami. Powstanie wioska partnerów i wybudowany zostanie czwarty tor, aby widzowie mogli przetestować nasz sport. » 

Jeana-Luca Baldelliego : „Chcemy, żeby wydarzenie naznaczyło ludzi. Naszym celem jest nawrócenie jeszcze większej liczby osób padel. W ciągu tygodnia będziemy organizować liczne wydarzenia, tworząc wieczory dzielenia się gastronomią i winem Bordeaux. Organizacja sceny to niesamowite wyzwanie Premier Padel w Bordeaux. » 

JT Peyrou, Mickaël Llodra, Fabien Stut, Jean-Luc Baldelli,

Mickaël Llodra, trzeci mężczyzna! 

Jeana-Luca Baldelliego : „Mickaël Llodra, były zawodowy tenisista, jest częścią przygody z JT i mną. Mika zagrał w kilku amatorskich turniejach w Bordeaux, P250, P500. Ze swoim talentem do serwisu i woleja nie da się go przyjąć, nawet jeśli nie chce bawić się okienkami (śmiech).

Bardzo chciał zaangażować się z nami w ten sport. Jego pasja do wina i fakt, że padel to dynamicznie rozwijający się sport stowarzyszony z Francuską Federacją Tenisową, a resztę zrobił. Jest także przyjacielem, dlatego zaufał nam w tym projekcie. Doskonale zna świat profesjonalnych turniejów i zawodników. Jego doświadczenie z największych turniejów na świecie będzie prawdziwym plusem. » 

Mika Llodra padel

Prosty i przystępny cennik 

Jean-Thomas Peyrou : „Kwalifikacje zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek, a losowanie główne rozpocznie się między wtorkiem a środą. Zdecydowaliśmy się na proste i przystępne ceny, z jednolitą stawką 12 € za osobę za dzień. Od środy do niedzieli obowiązywać będą dwie jednolite ceny: 18 euro za kategorię 2 i 36 euro za kategorię 1. Jesteśmy pewni reakcji opinii publicznej. Tor centralny będzie mógł pomieścić blisko 5 tysięcy osób. Będziemy mieli naprawdę fajne usługi VIP. Nie możemy się doczekać, kiedy to się zacznie. » 

W przypadku sprzedaży biletów: 

Linki sieciowe: 

Link do strony turnieju: 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.