Philémon Raichman, partner Adriena Maigreta podczas Człowiek Padel Otwórz 2023, spogląda wstecz na kontrowersyjny mecz pierwszej rundy eliminacji z Belarem Verą Lopezem i Victorem Turem Checą. Mówi też o swoich ambicjach reprezentowania reprezentacji Francji.

Napięta gra

„To był napięty mecz. Od początku niespecjalnie mnie to interesowało.

Z Adrienem grałem na prawej stronie i szybko zostaliśmy wyprzedzeni.

Uznaliśmy, że trzeba coś zmienić. Adrien, który jest przyzwyczajony do gry na prawej stronie, zaproponował zamianę stron.

Ten strategiczny wybór opłacił się, ponieważ mecz został całkowicie wznowiony. Graliśmy znacznie lepiej, a ja pierwszy.

Kwestia sporna, która wpłynęła na grę

„Myślę, że punkt zwrotny meczu nastąpił w bardzo kontrowersyjnym momencie. Sędzia nie zauważył wyraźnie faulowanej piłki. Poprosił o powtórzenie tematu. Trudno było to zaakceptować, bo ta piłka dała nam trzy break pointy w trzecim secie, co mogło pozwolić nam potencjalnie na prowadzenie 3:1.

Przeciwnicy spierali się, gdy nie było wątpliwości. Kula wyraźnie trafiła w boczną szybę. Sędziemu przeszkadzał jednak baner reklamowy, który otaczał boisko i który nie pozwalał mu dobrze widzieć. Przeciwnicy nie mają takiej wymówki. Wszyscy widzowie widzieli, że piłka była faulowana.

Po tym incydencie Adri i ja straciliśmy trochę koncentrację. Nie dość, że przegraliśmy ten mecz, to jeszcze się załamaliśmy. Zamiast prowadzić 3/1 z naszym serwem do naśladowania, przegrywaliśmy od przerwy do 2/3.

Byliśmy w dobrym tempie. Wychodziliśmy z dobrego drugiego seta. I tam złamało to nasz impet. ”

Adrien Maigret Filemon Raichman world padel tour

Mentalnie mogliśmy zrobić to lepiej

- To prawda, że ​​w tamtym czasie powinniśmy być silniejsi mentalnie, skoncentrowani i dalej grać na naszym najlepszym poziomie.

Udało nam się wrócić do meczu, zwłaszcza pod koniec trzeciego seta, kiedy byliśmy prawie załamani. Ale trzymaliśmy się.

Zbyt długo pozostawaliśmy poza grą i z pewnością powinniśmy byli zareagować wcześniej.

Jesteśmy we Francji, na etapie tzw World Padel Tour, i mówimy sobie: nie tym razem, nie w domu.

Niestety w tym czasie nie byliśmy w stanie wypłacić pieniędzy.

Nie jestem tak sfrustrowany tym trzecim setem, ale raczej poziomem gry w pierwszym secie, gdzie na szczęście Adrien zasugerował mi zmianę stron.

W tie-breaku trzeciego seta to trochę loteria. Gra się na szczegółach, kilku głupich błędach, błędzie sędziego. I proszę bardzo.”

Już dobrze grałem na prawej stronie

„Wbrew temu, co myślisz, miałem już okazję trenować na prawej stronie. I poszło całkiem dobrze, nawet bardzo dobrze ostatnio na niektórych sesjach treningowych.

Zdecydowaliśmy się na tę organizację, ponieważ Adrien Maigret musiał odnaleźć się na lewej stronie przed Igrzyskami Europejskimi za dwa tygodnie z Benjaminem Tisonem.

To prawda, że ​​odkąd jestem w Hiszpanii, rzadko gram na prawej stronie i niestety było to widać na początku meczu.