Sandy Farquharson, założyciel The Padel School powraca do różnych międzynarodowych tematów wokół Padel. Od nauczania do zawodów - przegląd Sandy, z którym udzielił wywiadu Alex Cortey z Twenty by Ten.

Część 2 wywiadu: Z: Alex Cortey (współzałożyciel, Twenty by Ten) i Sandy Farquharson (założyciel, The Padel School)

Przegląd Część 1: To ICI.

PUNTO DE ORO: CZY PONOWNIE?

AC: Co sądzisz o wprowadzeniu „bez reklam” na World Padel Tour? (w przeciwieństwie do obwodu amatorskiego, w którym przywrócono przewagę)

SF:Początkowo nie byłem fanem żadnej reklamy, myślałem, że to złamie rytm gry. Byłem niezdecydowany, ale widząc to w turnieju, doceniłem sposób, w jaki działa umysł gracza. To powoduje, że serwer pozostaje skupiony na grze usługowej. Zanim zawodowy gracz znalazł się w wieku 40-15 lat i mógł się trochę zrelaksować, a teraz nie chcesz być związany, ponieważ nie wiesz, co się stanie i możesz bardzo dobrze cię łamię.

Na początku ryzykujemy, że zobaczymy kilka meczów, w których pechowi gracze mogą stracić wiele decydujących punktów, ale myślę, że w dłuższej perspektywie poziom się wyrówna.

BELASTEGUIN: POWYŻEJ INNYCH

AC: Ile przygotowań umysłowych ma gracz taki jak Fernando Belasteguin?

SF: Jestem pewien, że dotyczy aspektu mentalnego. Wydaje mi się, że jest perfekcjonistą w swoim podejściu do treningu, przygotowaniach do przed meczem itp. […] Nie dotyczy to wszystkich profesjonalnych graczy. Do tej pory padel był jak rodzina, profesjonaliści grali i pomagali sobie nawzajem w trasie. To było dobre dziecko, ale niezbyt poważne, podczas gdy teraz jest jeszcze kilku graczy, którzy mają taką mentalność amatorów, ale jeśli spojrzysz na ostatnie turnieje, zobaczysz wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy potrafią się przebić. Liczone są dni, w których nie zwracasz uwagi na aspekt mentalny lub fizyczny. To sprawi różnicę.

NAJWAŻNIEJSZE MARKI ZDOBYWAJĄCE PADEL

AC: Co sądzisz o internacjonalizacji padla?

SF: Padel otwiera się na arenie międzynarodowej. Dowód jest taki, że Belasteguin właśnie podpisał dużą umowę sponsoringową z Wilsonem. Jest tak wiele hiszpańskich marek i wspaniale jest widzieć dużych producentów sprzętu do tenisa, takich jak Wilson, Babolat, Adidas itp. Kraje również zaczynają się tym interesować. Jeśli weźmiesz Federację Brytyjską, są one sponsorowane przez Adidas. Te duże marki zdają sobie sprawę, że ten sport kwitnie, a jeśli poświęcą się temu, może to być pozytywne tylko dla tego sportu.

EWOLUCJA WORLD PADEL TOUR

AC: Jak widzisz ewolucję World Padel Tour w nadchodzących latach?

SF: Padel kwitnie na całym świecie. Wiemy, że sport rozwija się bardzo szybko wszędzie, szczególnie w Japonii, Egipcie itd. ... Uważam, że World Padel Tour jest nieco opóźniony. Ponieważ większość profesjonalnych graczy ma siedzibę w Hiszpanii, rozumiem stronniczość Hiszpanii

Myślę, że mogliby dość łatwo otworzyć się na nowe kraje. […] Jeśli zaplanujemy rok na torze, spośród około 18 zawodów, powiedzmy 14 w Hiszpanii, 1 lub 2 w Argentynie, a może 1 lub 2 w innym miejscu. […] Każdy kraj, w którym rozwija się sport, chce zorganizować rundę. To tylko kwestia kosztów, ale także pożądania.

Musimy także nadal rozwijać Padel w klubach. W Hiszpanii zdarza się, że profesjonalni gracze trenują razem z początkującymi. Ta dostępna strona pozwala amatorom i młodym ludziom na interakcję z graczami w Club House.

PADEL VS TENIS

AC: Jak myślisz, jak padel i tenis będą współistnieć w nadchodzących latach?

SF: Mam nadzieję, że społeczność tenisowa zda sobie sprawę, że padel jest po to, aby go uzupełnić. Gdy kluby to zrozumieją, wówczas obie dyscypliny będą ewoluować w symbiozie. Na przykład we Francji system działa dobrze. Ponieważ we francuskim tenisie panuje prawdziwa kultura klubowa, kluby postanowiły promować te dwa sporty. Coraz więcej klubów tenisowych ma boiska do gry w padla. (Nota redaktora: Generalnie tak, ale w rzeczywistości ten system dwóch prędkości stwarza pewne problemy w klubach i polityce federalnej).

W Europie jest wiele klubów, które mają nadwyżkę kortów tenisowych, których nie wykorzystują najlepiej. Możesz łatwo przekształcić dwa korty tenisowe w cztery korty do gry w padla, aby wprowadzić nowy przepływ członków i nową dynamikę do klubu.

Znajdź najważniejsze atrakcje podcastu # 2 z Sandy Farquharson i Alexem Corteyem, współzałożycielem ekologicznej marki odzieży i akcesoriów Padel Twenty by Ten.

Znajdź pełny podcast:

https://www.youtube.com/watch?v=5rvwtCPaItI

https://twentybyten.com/padel-talks/

Odkryj nową kolekcję Twenyty by Ten: https://twentybyten.com/

The Padel School: https://thepadelschool.com/

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.