Spotkaliśmy się Kwota Pierricka, dyrektor sportowy tenisa i padel CAFC (Przyjazny Francuski Krąg Casablanki) podczas 2 edycja Międzynarodowego Pucharu Klubowego padel w Maladze. Możliwość powrotu do rozwoju tego „starego dynamicznego klubu” i rozwoju padel w Maroku.

Le padel minął przed tenisem

„Jeśli klub ma dominację padel dziś tak nie było dwa lata temu. Obecnie z 1000 członków prawie połowa aktywnie praktykuje padel, który pozostaje przed tenisem u siebie. Jednak tenis również przeżywa renesans: dlatego wokół tych dwóch sportów panuje duży rozmach.

Klub regularnie organizuje niesankcjonowane turnieje, kładąc nacisk na wypoczynek. Turnieje te są zazwyczaj zarezerwowane dla członków klubu. Jednak w maju ubiegłego roku odbył się duży turniej na zaproszenie. Tę dynamikę planujemy kontynuować w maju przyszłego roku podczas drugiej edycji, która odbędzie się w dniach 23–28 maja.

Obecnie, choć Casablanca nie została dotknięta niedawnym trzęsieniem ziemi, cały kraj słusznie skupia się na pomocy tym, którzy stracili bliskich lub domy. Kraj odbudowuje się przy znaczącym wsparciu krajowym i międzynarodowym. Solidarność, jaką świat okazał Maroko, jest niezwykła.

Maroko wkrótce będzie gospodarzem CAN, a także Pucharu Świata we współpracy z Hiszpanią i Portugalią.

Zespół Maroko padel Casablanka

„Zbuduj tor padel, To jest łatwe ; ożywienie go to coś innego”

Moje motto brzmi: zbuduj tor padel, To jest łatwe ; ożywienie go to coś innego. W Maroku powstaje wiele szlaków, ale wiele z nich nie jest tak zatłoczonych, jak powinny. W dłuższej perspektywie pojawi się równowaga. W tej chwili 95% projektów ma charakter prywatny. Mieć nauczyciela padel w centrum jest niezbędne. Podobnie niezbędna jest osoba, która będzie dodawać energii klubowi. Ważne jest, aby nie pozostawić żadnego gracza w tyle i sprostać różnorodnym oczekiwaniom.

Dla mnie zarządzanie tenisem i padel prowadzi do tego samego: chodzi o znalezienie równowagi w zależności od członków. Jednakże padel jest znacznie bardziej dostępny niż tenis.

Stosunek panie/panowie

„Na przykład w padel, rozkład wynosi 70% mężczyzn i 30% kobiet, podczas gdy w tenisie jest to 90% w porównaniu do 10%.

We Francji jest mniej kobiet w porównaniu z mężczyznami. padeli zastanawiam się, czy nie jest to problem strukturalny. W Maroku wiele kobiet pracuje samodzielnie, podczas gdy we Francji tradycyjne zatrudnienie mogłoby ograniczyć ich dostępność do zabawy. Co więcej, we Francji, gdzie rodzina jest obciążona pracą, kobiety otrzymują mniejsze wsparcie niż te w Maroku, gdzie istnieje tradycja pomagania”.

Pierricka Montanta i Claude’a Baigtsa

Celuję w 7. miejsce w CICP

„Jak co roku nasz klub uczestniczy w CICP. W tym roku w Maladze mamy dwa zespoły. Sekcja padel / tenis wsparł finansowo wyjazd tych drużyn. Wsparcie to częściowo wynika z sukcesu Open, który odbył się w maju ubiegłego roku. Chciałbym także podziękować firmie OK Mobility za udostępnienie wypożyczonych samochodów, co ułatwiło zespołowi dojazd na turniej. Nasze wyjazdy zawsze charakteryzują się dobrym humorem i reprezentacją klubu, z nutką rywalizacji. Celem byłoby uplasowanie się pomiędzy 7. a 12. miejscem.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.