Dlaczego warto wejść do padla? Dlaczego padel może być sportem, który ma ożywić życie klubu? Jeśli powodów jest wiele, skupimy się na głównych przyczynach 3.

1 / Le Padel jest częścią FFT

Po pierwsze, padel jest częścią Francuskiej Federacji Tenisowej. Dla nas to duży plus, ponieważ jest jedną z największych federacji sportowych na świecie. Jego siła uderzenia jest ważna. Dzięki turniejowi Grand Slam widzieliśmy w 2015 ogromną zaletę bycia na FFT. Boisko do padla podczas Rolang Garros pozwoliło temu sportowi zaakcentować jego rozwój we Francji i za granicą.

FFT stoi również na czele klubów tenisowych 8.000. Jeśli to zaleta i zagrożenie. Rzeczywiście, lider projektu musi uważać, aby nie rozpocząć działalności w pobliżu klubu tenisowego, którego ambicją jest oferowanie padla.

Jednak te słowa należy interpretować z dużą dozą ostrożności, ponieważ w tenisa istnieje wiele prywatnych klubów. Budowanie jest drogie, a urzędy miejskie coraz mniej skłonne są wydawać jeszcze więcej na sport, którego nie znają zbyt dobrze (nawet jeśli ewoluuje).

A potem klub Padel nie jest klubem tenisowym. Powiązaj je, dlaczego nie, ale kluby padel 100% mogą być zaletą.

2 / Padel w powietrzu

Wtedy padel jest w powietrzu. Sport dostępny dla wszystkich grup wiekowych, sport zespołowy i sport niezbyt drogi (chociaż kluby Padel w dużych miastach będą droższe niż w prowincji). Policz 20 € do 30 € do 4 przez godzinę.

Coraz więcej mediów rozpowszechnia informacje wokół padla. Widzimy nawet główne media krajowe promujące nasz sport przez krótki czas, regularnie.

Nie uważamy, że to moda, ponieważ cały świat porusza się po tym sporcie. Padel jest w rozwoju sportowym w wielu krajach. Anglia, Niemcy, Szwecja, Włochy, ale także Tunezja, Australia, Japonia ...

3 / Wymaga mało miejsca

Wreszcie, powierzchnia mierzy 200m² 3 razy mniej niż kort tenisowy 648 m². W obszarach, w których jest mało miejsca, boisko do padla może załatwić sprawę, pozwalając graczom 4 na grę.

Koszt gruntu około 20.000 € HT. Uważaj, pamiętaj, że jest to średnia cena i grunt, z dodaną liczbą opcji, których płyta (około 8.000 € HT) faktycznie kosztuje więcej. Ale ogólnie rzecz biorąc, dużo taniej niż na przykład kort tenisowy. A przede wszystkim przeciwko 2 na korcie tenisowym możesz grać nawet z graczami 12 na kortach Padel 3

Infos builders padel pitch

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.