To jest wielki dzień! W najbliższy wtorek projekt ustawy na rok 2024 Pro Padel Liga odbędzie się, z większą liczbą Odtwarzacze 300 którzy dowiedzą się, czy zostali wybrani do udziału w tegorocznym konkursie.

Projekt jest ważnym momentem w PPL, ponieważ odtwarza system stosowany w innych głównych ligach Ameryki Północnej, takich jak NFL (futbol amerykański), MLB (baseball) i NBA (koszykówka).

Oprócz gwiazdy, o których już mówiliśmy, Odtwarzacze 23 zostanie wybrany przez Zespoły 10 które tworzą Ligę Amerykańską.

Marcos del Pilar, współzałożyciel i komisarz ligi z siedzibą w Ameryce Północnej, był bardzo entuzjastyczny – i dyskretny – przy mikrofonie naszego kolegi Lee McLaughlana : „Nie wolno mi ujawniać żadnych nazwisk, ale jesteśmy naprawdę szczęśliwi i podekscytowani faktem, że do draftu zgłaszają się jedni z najlepszych graczy na świecie, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Podobnie jak w zeszłym roku, otrzymałem zgłoszenia z ponad 20 różnych krajów. W tym roku jest prawie tak samo. Do nas zgłaszają się ludzie z całego świata – z Azji, Bliskiego Wschodu, oczywiście Europy oraz z Ameryki Południowej i Północnej”. Krążą nawet pogłoski, że mogą tam być Francuzi…

Komisarz wyjaśnia również, że dla tych, którzy we wtorek nie zostaną wybrani, nie wszystko stracone, dzięki nowemu systemowi, który wejdzie w życie w 2024 r.:

„W zeszłym roku zespoły mogły wybrać tylko dwóch graczy przed draftem, a wszyscy pozostali musieli zostać wybrani w tym drafcie. Jednakże biorąc pod uwagę niesamowite zainteresowanie, jakie otrzymaliśmy ze strony niektórych czołowych graczy ogłoszonych już przez niektóre drużyny, zmieniliśmy podejście do tegorocznego draftu. Możliwe, że po drafcie niektóre drużyny nie skompletują swoich składów, w związku z czym będą mogły wybrać niektórych graczy zewnętrznych jako wolnych agentów.

Dla przypomnienia 10 drużyn tworzących ligę w 2024 roku to: Las Vegas Smash (obecni mistrzowie), Cancun Waves, Miami Padel Club, Flowrida Goats, San Diego Stingrays, Los Angeles Beat, Arkansas Matrix, Toronto Polar Bears, New York Atlantics i Houston Volts.

Porządek projektu, który odbędzie się w najbliższy wtorek o 21:00 czasu francuskiego:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !