Jak pisaliśmy przed chwilą, projekt Pro Padel Liga, amerykańskiej ligi zawodowej, odbyło się we wtorek wieczorem w Stanach Zjednoczonych. Poznajmy graczy, którzy zostali wybrani!

Draft PPL 2024 składał się z trzech rund, w tym specjalnej pierwszej rundy tylko dla trzech nowo utworzonych drużyn. Przypominamy, że w tym sezonie maksymalna liczba drużyn wzrosła do dwunastu zawodników w porównaniu do dziesięciu w 2023 r., a liczba zawodników międzynarodowych do ośmiu na drużynę. Ponieważ drużyny PPL musiały wybrać w drafcie jedynie co najmniej dwóch graczy, drużyny z ekspansji na rok 2024 Nowy Jork i Orlando zdecydowały się zrezygnować z ostatecznego wyboru w drugiej rundzie. W drafcie do PPL wybrano łącznie 11 kobiet i 10 mężczyzn.

„Draft PPL 2024 był kolejnym kamieniem milowym w historii ligi i cieszymy się, że możemy powitać w PPL kolejne pokolenie talentów”.– powiedział Marcos del Pilar, komisarz PPL. Zespoły nie tylko wybrały kilku najlepszych graczy w lidze padel świata, w tym mistrzowie i dawny numer 1 świata, ale zapewnili także sukcesję przyszłym mistrzom świata padel startować w sezonie 2024.”

W sumie ponad 300 graczy z padel Do Draft 20 zgłosiło się 2024 krajów z całego świata z PPL. Ostatecznie wybrano czternastu Hiszpanów, a także trzech Argentyńczyków, Amerykanina, Brytyjczyka, Włocha i Portugalczyka.

W tym roku najlepszym wyborem w rundzie ekspansji był młodzik Claudii Fernandez Sanchez wybrany przez Houston Volts. Następnie wybrane kozy Flowrida Remedium Victora Ruiza, najwyżej sklasyfikowany zawodnik w tym drafcie, podczas gdy drużyna New York Atlantics skupiła się na najmłodszym graczu wybranym podczas wieczoru, Andrzej Ustero.

Najważniejsze cechy tego projektu:

  • Portugalska Sofia Araujo, zajmująca 8. miejsce na świecie wśród kobiet, była najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką w tym drafcie. Została wybrana przez San Diego Stingrays w pierwszej rundzie.
  • Louie Harris Wielkiej Brytanii, numer 1 wśród mężczyzn LTA w grudniu 2023 r., również został wybrany przez San Diego Stingrays.
  • Wybrali Las Vegas Smash (mistrzowie PPL 2023). Ignacio Vilariño i zawodnik A1 Padel Gonzalo Alfonso.
  • Finaliści PPL 2023 Cancun Waves wybrali weterana i byłego numer 1 na świecie Carolina Navarro.
  • Nowa franczyza Houston Volts oparła się na trójce młodych Hiszpanów: Marta Caparros, Claudia Fernandez i Fran Guerrero.
  • Los Angeles Beat postawił na jedynego Włocha w tym drafcie, Carolina orsi, a także na wirującym Jna Sanzu. Dwóch leworęcznych przybywa do Los Angeles!

Wyniki draftu:

Przypominamy, że dziesięć drużyn PPL spotka się w kwietniu!

Kalendarz :

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !