Francja wyraźnie podkreśla swoją pozycję ważnego narodu na arenie międzynarodowej padel światowy. Na dowód przysługują jej dwa etapy w Kalendarz na rok 2024 Premier Padel. Jest na równi z Meksykiem, krajem, w którym wynaleziono ten sport, a tuż za Włochami, które zorganizują trzy etapy, i Hiszpanią, która ma ich cztery.

Podobnie jak w poprzednich dwóch latach, będziemy uprawnieni do tytułu majora w turnieju Roland-Garros. Najważniejszą wiadomością jest przybycie P2 do Bordeaux. Toulouse, która zorganizowała Human Padel WPT Open z dwóch poprzednich lat nie skorzysta zatem z etapu na wysokim poziomie w 2024 roku.

Dla Bordeaux jest to pewne potwierdzenie po kwietniowym wzroście FIP, a ogólnie rzecz biorąc, potwierdzenie dla południa Francji, które trzeci rok z rzędu będzie miało prawo do ważnego międzynarodowego konkursu.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !