Dlaczego sezon 2023 – 2024 padel jest nie do pominięcia? Podam Ci 5 powodów !

1. Jedna i ta sama klasyfikacja

Po zniknięciu World Padel Tour, w tym sezonie będzie jeden i tylko jeden tor, a co za tym idzie tylko jedna klasyfikacja z Premier Padel. Koniec z nieporozumieniami dotyczącymi przydzielonych miejsc i punktów, wszystko stanie się znacznie jaśniejsze. Ale przede wszystkim pozwoli to na lepszą widoczność padel na poziomie światowym.

2. Mniej Hiszpanii i więcej międzynarodowego

Kto powiedział, że nowy tor mówi o mniejszej liczbie turniejów. W tym sezonie będziemy mieli 25 etapów. W Hiszpanii odbędą się tylko 4 turnieje w porównaniu do 12 w zeszłym roku. TO Premier Padel ma na celu umiędzynarodowienie i w tym celu trasa otwiera się na nowe kraje, takie jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Wenezuela, ale także nowe miasta, takie jak Acapulco, Genua, Rotterdam czy Düsseldorf.

Calendario-First-Padel-2024-1024xXUM

Najbardziej jednak interesuje nas to, to Bordeaux. Arkéa Arena zamieni się w prawdziwą wioskę padel od 10 do 16 czerwca.

Premier Padel Bordeaux P2 zdobywa miejsca

3. Ekscytująca wojna o tron ​​wśród dżentelmenów

Trzy najlepsze pary poprzedniego sezonu zdecydowały się pozostać razem (Stupaczuk – Di Nenno / Lebron – Galan / Coello – Tapia), co jest doskonałą wiadomością i gwarancją dobrego pokazu.

Walka o tron

Chociaż Coello i Tapia zajęli w zeszłym sezonie czołowe miejsca w rankingach, to Juan Lebron i Ale Galan rozpoczną rok 2024 na szczycie rankingu FIP. Choć raz nie może to zadowolić Arturo i Agustina, którzy niewątpliwie będą chcieli udowodnić, że zasługują na coś lepszego. Będziemy zatem świadkami prawdziwej walki o tron.

4. Czy Bea Gonzalez i Delfi Brea są gotowe obalić numer 1?

Wśród kobiet toczy się walka o pierwsze miejsce. Jeśli Paula Josemaria i Ariana Sanchez znakomicie rozpoczęły sezon, zobaczyli Bea Gonzalez i Delfi Brea potwierdzają, że są prawdziwymi pretendentami do tytułu na koniec sezonu.

Delfina Brea i Bea Gonzalez Milano premier padel

Zwyciężyła para hiszpańsko-argentyńska dwie ostatnie konfrontacje z jedynkami i kieszeniowy ostatnie cztery turnieje sezonu. Będziesz musiał je uważnie monitorować.

5. Ostatni taniec Beli i pojawienie się nowych, ciekawych par.

Jak co roku zostaliśmy poczęstowani słynnym „Baile de parejas” z nowymi parami, od których ślinka cieknie: Chingotto / Momo Gonzalez - Paquito Sanyo 2.0 lub Bela/Capra. Bela ogłosił, że gra swój ostatni sezon na zawodowym torze.

Również dla pań mamy kilka ciekawych nowych par: Triay z młodą Claudią Fernandez, Marta Ortega z Weroniką Virsedą, Salazar z Tamarą Icardo, Albo Claudia Jensen i Jessica Castello ponownie razem, z ambicją drażnienia najlepszych par na torze.

Do zobaczenia na pierwszym turnieju w rozpoczynającym się sezonie w tę sobotę w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej. Jak myślisz, kto wygra pierwszy etap sezonu?

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.